Facebook Pixel

Про що говорили на Молитовному сніданку і про що молитися українцям

Особиста думка

редакторка The Page Style Яна Панюшкіна

Традиція молитовних сніданків родом зі США. Сенатори та члени Палати представників почали збиратися за сніданками для духовного спілкування в 40-х роках минулого століття в непростий період для всього світу. Такі зустрічі набували популярності, й 1953 року президент Дуайт Ейзенхауер, який, до речі, пройшов Другу світову війну, організував перший Національний молитовний сніданок. Відтоді цей захід щороку збирає тисячі учасників з усього світу. Ба більше, за прикладом США молитовні сніданки стали проводити й в інших країнах.

Про що говорили на Молитовному сніданку і про що молитися українцям. Фото: Christian Buehner / Unsplash

Про що говорили на Молитовному сніданку і про що молитися українцям. Фото: Christian Buehner / Unsplash

В Україні пройшов уже IX Національний молитовний сніданок. Тут зібралися політики, бізнесмени, представники різних релігійних конфесій, військові, педагоги, журналісти, спортсмени, діячі науки та мистецтва. Гості виступали зі сцени: були й духовні настанови від священників, і красиві промови від політиків, і навіть анекдоти. Дуже багато з того, що було сказано, змушувало замислитися. Ось п'ять речей, які я винесла із цієї зустрічі.

1. Свобода — дар Божий

На думку американських політиків, саме за свободу сьогодні бореться Україна. Війна для нас зараз — це біль і відкрита рана, тому ми не можемо подивитися на неї з погляду історичної науки. З боку, саме це впадає в око, Україна захищає не тільки свою територію й незалежність, а й більш фундаментальну річ, яку в нас хочуть відібрати, — свободу.

Telegram Logo

2. Те, що Україна вистояла у 2014 році, — це чудо Боже

Країну поступово готували до здачі, але попри всі зусилля ворог програв. П'ятий президент Петро Порошенко сказав, що тоді країна об'єдналася завдяки Господу. А Томос про автокефалію став справжньою духовною перемогою.

3. Головне — базові цінності

Політикиня з Бразилії поділилася досвідом. Там вважають, що неможливо побудувати демократію без базових цінностей. У Бразилії зараз наголошують на родинних зв'язках, бо саме в родинному колі люди думають не тільки про себе, а і про своїх близьких. Без розвиненого почуття турботи про інших нових політичних лідерів не отримаєш.

4. Ніколи не можна здаватися

Чинні політики багато і красиво говорили про об'єднання, про те, що потрібно служити людям, і тоді в нас усе буде добре. Але зачепила історія Жана Беленюка. Через травму його участь в Олімпіаді була під великим питанням. Тоді спортсмена підтримали мама і тренер. Мама сказала, що потрібно молитися — усе в руках Божих. Тренер мотивував вірою: зробимо все можливе, вір у перемогу. У підсумку спортсмен привіз із Токіо золоту медаль. Жан Беленюк виніс такий урок: ніколи не здаватися попри негативні прогнози. Це стосується й людей, і країн.

5. Про що молитися українцям

У Молитовному сніданку взяв участь митрополит Єпіфаній. У коментарі The Page він порадив, про що треба молитися українцям: «Потрібно молитися про те, щоб в Україні запанував справедливий мир, щоб ми були єдині. З миру та єдності випливають наші добробут і речі, яких ми прагнемо. А ми прагнемо того, щоб мати свою незалежну, єдину, сильну, демократичну, європейську країну. Цього прагнули й попередні покоління, але Господь саме нас сподобав цього великого дару свободи й незалежності, яким ми володіємо впродовж останніх 30 років. Цей рік є ювілейним і особливим для кожного з нас. Християни мають об'єднуватися в молитві та подяці Богові за всі ті благодіяння, яких Він нас сподобав упродовж усього цього часу, і нам є за що дякувати».

Коментарі

Де може бути музей сучасного українського мистецтва в Києві Особиста думка

Де може бути музей сучасного українського мистецтва в Києві

Оленка Мартинюк
Оленка Мартинюк
fashion-журналістка, лектор
День Незалежності України. Топ-8 стовпів української моди Особиста думка

День Незалежності України. Топ-8 стовпів української моди

Вадим Медведєв
Вадим Медведєв
керуючий партнер FashionHub UA
Типові помилки в плануванні вітальні та як їх уникнути Особиста думка

Типові помилки в плануванні вітальні та як їх уникнути

Анна Герасімова
Анна Герасімова
Керівниця продажів української інтер’єрної e-commerce платформи Pufetto