Facebook Pixel

Бос-ютубер: топ-5 українських керівників, які розвивають свої ютуб-канали

Стиль життя

16 жовтня в Україні традиційно відзначають Всесвітній день боса. Історія цього свята бере свій початок із кінця 50-х років XX століття. Тоді американка Патриція Бейс Хароскі, яка працювала секретарем у державній страховій компанії в Іллінойсі, вперше запропонувала відзначати День шефа. Дату 16 жовтня вона обрала не випадково: цього дня народився її батько, якого вона вважала зразковим босом.

На думку Патриції, свято мало зіграти важливу роль у покращенні відносин між роботодавцем і працівниками. Вона зареєструвала «День національного боса» в Торгово-промисловій палаті США в 1958 році. А за чотири роки, в 1962, губернатор штату Іллінойс Отто Кернер підтримав її ініціативу та офіційно затвердив День начальника. Згодом до цієї традиції долучилася й решта країн світу.

Відтоді стереотипне уявлення про керівників дещо змінилося: далеко не кожен тепер на слові «бос» уявляє вічно сердитого чолов'ягу в діловому костюмі. Ба більше, дехто з начальників здобуває славу й повагу не лише серед свого колективу, але й стають популярними завдяки активній діяльності в соціальних мережах. The Page розповідає про топ-5 українських босів, які в ютубі діляться своїм досвідом та знаннями.

Telegram Logo

Євген Черняк

Євген Черняк. Фото: facebook.com/bigmoney.university

Євген Черняк. Фото: facebook.com/bigmoney.university

Євген Черняк — бізнесмен, який входить до тридцятки найбагатших людей України за версією українського журналу Forbes. Статки власника та голови наглядової ради холдингу Global Spirits оцінили як $470 млн.

У 2018 році Черняк запустив власний ютуб-канал про бізнес Big Money, для якого він бере інтерв'ю у відомих бізнесменів і медійних особистостей пострадянського простору. Сам Черняк в інтерв'ю іншому бізнес-блогеру Кирилу Куницькому зізнався, що для нього ютуб-канал «це безкоштовний MBA».

Ще на початку 2020 року канал Черняка налічував близько 476 тис. підписників, а вже до жовтня 2021 року їхня кількість зросла до 801 тис. Найбільшу кількість переглядів (понад 2,9 млн) на Big Money зібрало інтерв'ю з лікарем Комаровським.

Андрій Федорів

Андрій Федорів. Фото: The Village

Андрій Федорів. Фото: The Village

Андрій Федорів — маркетолог, викладач та успішний бізнесмен у рекламній сфері. 2007 року він навіть став наймолодшим володарем премії «Слід у рекламі» за особистий внесок у розвиток рекламного ринку. Федоріву належить міжнародна креативна компанія Fedoriv, а також він є засновником робочого простору Kooperativ.

А з 2017 року Андрій має власний канал на ютубі — Fedoriv Vlog, де висвітлюються питання брендів, бізнесу та творчості. На каналі є освітній курс «Brand Father», інтерв'ю з власниками бізнесів «Папа Бренда» та огляди книг «Книжный червь». Торік на каналі запустили й програму про те, як бізнес переживає кризу 2020 — «Антикризисный созвон».

За чотири роки Fedoriv Vlog зібрав 295 тис. підписників, а найпопулярніше відео на каналі — інтерв'ю з підприємцем та інвестором Маргуланом Сейсембаєвим зібрало понад 2 млн переглядів.

Андрій Оністрат

Андрій Оністрат. Фото: facebook.com/onistrataa

Андрій Оністрат. Фото: facebook.com/onistrataa

Андрій Оністрат — український підприємець, спортсмен, колишній банкір та віцепрезидент Федерації тріатлону України. З 2009 по 2015 рік був головою наглядової ради банку «Національний кредит» та його мажоритарним акціонером.

Ютуб-канал «Бегущий бакир» Оністрат заснував ще 2013 року. За його словами, назва каналу з'явилася після того, як він пробіг усі 5 марафонів серії World Marathon Majors. Контент каналу — влоги про спорт, мотивацію, розвиток, бізнес, криптовалюту, а також інтерв'ю з людьми, які досягли успіху в різних сферах.

Зараз на ютубі Оністрата — 223 тис. підписників, а рекорд переглядів (1,6 млн) зібрало інтерв'ю з міським головою Львова Андрієм Садовим.

Дмитро Стрижов

Дмитро Стрижов. Фото: facebook.com/Dmytro.Stryzhov

Дмитро Стрижов. Фото: facebook.com/Dmytro.Stryzhov

Дмитро Стрижов — СЕО та гендиректор охоронного холдингу «Шериф», який сьогодні нараховує 24 000 об'єктів пультової охорони. Здібності Стрижова як керівника відзначили ще 2004 року: тоді він став призером конкурсу «Найкращий молодий роботодавець року».

Власний ютуб-канал «Железный Шериф» у Стрижова з'явився 2018 року та за три роки зібрав 40,5 тис. підписників. У відео бос розповідає про те, як убезпечити своє майно та здоров'я, а також радить, як варто діяти під час самозахисту. Найпопулярніше відео «Шерифа» на цю тему зібрало більш ніж 777 тис. переглядів.

Василь Хмельницький

Василь Хмельницький. Фото: K.FUND

Василь Хмельницький. Фото: K.FUND

Василь Хмельницький — український підприємець, засновник холдингової компанії UFuture, фонду K.FUND та інноваційного парку Unit.City. Він також інвестує в такі напрямки, як інновації, фармацевтика, інфраструктура, девелопмент, промисловість та IT. Статки Хмельницького Forbes цьогоріч оцінив у $310 млн — отже, він увійшов до топ-30 найбагатших українців.

У 2019 році Хмельницький випустив перше українське бізнес-реаліті на ютуб — WIN WIN Show для молодих підприємців, які створюють власний бізнес в Україні. Після невеликої павзи, у березні 2021 року, він оголосив про своє повернення на ютуб.

Зараз на канал «Василий Хмельницкий» підписано 35,6 тис. людей. Найбільше переглядів (249 тис.) має інтерв'ю з українським бізнесменом та інвестором, офіційним членом Forbes Technology Council Максимом Слободянюком.

Коментарі

Перша ракетка світу Новак Джокович виграв справу про депортацію в суді Австралії

Мінус 45 кг. Адель вперше відверто розповіла про те, як їй вдалося схуднути

Яхти, літаки та ретро-автівки: топ-5 найдорожчих хобі у світі