У мене коронавірус

Погляди

cпіввласниця fashion-ритейлера One Group Вікторія Козлова
Фото: Tonik / Unsplash

Фото: Tonik / Unsplash

У мене коронавірус. Гадаю, що захворіла у Франції на відпочинку. Навіть впевнена, що захворіла саме там, тому що симптоми з'явилися через добу після мого повернення.

Найбільша проблема — це те, що симптомів, які на той час вважалися «офіційними» для коронавірусу, у мене не було. Не було ні кашлю, ні задишки, ні високої температури (вона не піднімалася вище за 37 градусів). Лише ломота в тілі, а ще боліли м'язи і дуже болів поперек. І зовсім незвичайне: через кілька днів після початку хвороби пропало відчуття смаку та запаху.

Про те, що це COVID-19, я дізналася, коли здала спеціальний аналіз — ПЛР-тест. Але ПЛР-тест у мене взяли тільки тоді, коли виявили пневмонію.

Telegram Logo

Навіть не думайте, що зможете розпізнати вірус самостійно. Зі свого досвіду не рекомендую цього робити. У моїй ситуації коронавірус не виявили навіть лікарі. Спочатку ставили ГРВІ. І тільки на 21-й день хвороби з'ясувалося, що це той самий вірус – ПЛР-тест показав позитивний результат.

Коли я оголосила про це в Instagram, то мене закидали питаннями. Стільки повідомлень написали: «у мене це», «а у мене це», «а у мене ось це». Люди панікують, кожен щось у себе вишукує. Розумію, що всі турбуються, але тільки занепокоєння нічого не дасть. Якщо переживаєте — здайте тест. І тоді вже будете знати напевно.

До речі, про тести. Їх немає у великій кількості, просто так зробити цей аналіз неможливо. Можу говорити про себе. З діагнозом ГРВІ та без будь-яких специфічних симптомів на COVID-19 не перевіряють. Флюорограма була хорошою. ПЛР-тест призначили після того, як КТ показала запалення легенів. До речі, на результат я чекала 6 днів. Це дуже великий строк для хворих на коронавірус. За цей час можна заразити купу людей.

Тепер про лікування. Офіційних ліків від COVID-19 на сьогодні немає. Лікарі безпосередньо вірус не лікують, а лише наслідки. Жодних противірусних препаратів мені не призначали. Коли виявили пневмонію, то прописали антибіотик, а також краплі в ніс, тому що я не відчувала запаху. Ще вітамін С, елеутерокок і теплий чай (і взагалі як можна більше теплого пиття).

Родині лікарі порадили спостерігатися, сидіти вдома, приймати вітаміни та побільше пити тепле. Якби з'явилися симптоми, то, вважаю, тоді вже, напевно, зробили б тести.

Є ще один момент, про який хочеться розповісти окремо. Як оголосити діагноз привселюдно після Нових Санжар і подібних історій? Якщо чесно, це нелегко. Були люди, які казали: «Чому ти зі мною контактувала 10 днів тому? Я йшла повз, а ти привіталася, і тепер я чхаю. Ти мене точно заразила!» Ось таке дуже засмучує.

Оголосити було непросто, але я відчула, що впораюся з цим. Моє завдання-максимум — розповісти про це якомога більшій кількості людей. Та показати на своєму прикладі, що таке може трапитися з кожним, нічого страшного тут немає. Я хочу та буду далі рухатися цим напрямком, щоб люди не гнобили хворих. Багато хто не зізнається, тому що бояться реакції оточуючих. Можливо, я створю чат для людей з COVID-19, щоб ми могли один з одним спілкуватися.

Мені пощастило з друзями. Вони переживають, запитують, чим можуть допомогти. Я дуже вдячна друзям, знайомим і незнайомим людям, які пишуть і підтримують мене добрими словами.

І тепер про те, що мене у всій цій ситуації обурює та водночас веселить. Є ті, хто не вірить, що коронавірус існує, натомість вони бачать у ситуації з хворобою змову. Насправді люди хворіють. Я — одна з них. Відчуваю по собі і розумію, що це справжня хвороба, і вона не минає швидко. Навіть коли ставили діагноз ГРВІ, то це була якась особлива застуда (як ми тоді думали). Було нелегко, а перші 4-5 днів — просто важкувато. А додайте ще й те, що паралельно розвивається пневмонія. Я вважаю, що зараз потрібно бути максимально обережними, дотримуватися вимог карантину та дослухатися до всіх порад лікарів, щоб не заразитися.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Страховка від коронавірусу для туристів. Скільки коштує та де брати Стиль життя

Страховка від коронавірусу для туристів. Скільки коштує та де брати

Скільки коштує тест на коронавірус Стиль життя

Скільки коштує тест на коронавірус

Звідки взявся коронавірус. Топ-5 теорій змови Стиль життя

Звідки взявся коронавірус. Топ-5 теорій змови