Facebook Pixel

Скільки українців готові повернутися до України після завершення війни

Питання повернення якомога більшої кількості українців з-за кордону після завершення війни є одним із головних у розділі майбутньої відбудови України. До того ж бізнес вже відчуває нестачу кваліфікованих кадрів і всіма силами намагається привернути частину українців назад.

Скільки з них готові повернутися до України, говорить нове дослідження Gradus Research, про яке ми поговорили з засновницею цієї дослідницької компанії Євгенією Близнюк. Повне інтерв'ю читайте тут.

Скільки відсотків українців готові повернутись і від чого це залежить

Quote«Ми постійно проводимо моніторинг настроїв українців, які опинилися за кордоном, принаймні двічі на рік, подекуди частіше. Станом на зараз 63% опитаних українських мігрантів кажуть про твердий намір повернутись після завершення війни», – каже Євгенія.

Вона підкреслює, що останній рік ця цифра тримається плюс-мінус на одному і тому самому рівні. Навіть події осені, коли люди очікували результатів контрнаступу, але не побачили їх, не вплинули на наміри повертатися.

Тим часом, за різними оцінками, 25-30% наших мігрантів мають намір залишатися в країнах тимчасового захисту.

Quote«В цілому можу сказати, що доволі невисокий відсоток мігрантської спільноти абсолютно вільно і успішно інтегрувався до європейського життя, бо це і незнайомі мови, і незнайомий контекст. Проте, звісно, чим більше часу проходить, тим більша інтеграція відбувається», – підсумовує Близнюк, зазначаючи, що час грає не на нашу користь, але шанси повернути українців точно є.

Чи існує ментальний розрив між українцями за кордоном і в Україні (відео)

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉