Російський Сбербанк змінив власника української «дочки» з порушеннями закону — НБУ

Відділення «Сбербанку» в Києві. Фото: УНІАН

Відділення «Сбербанку» в Києві. Фото: УНІАН

Центробанк і Міністерство фінансів Російської Федерації (РФ) порушили закон, коли змінили структуру власності Сбербанку, який є українським дочірнім банком «Сбербанку Росії».

Як повідомили у пресслужбі Національного банку, з регулятором не було погоджено зміну власника.

«23 квітня цього року НБУ дізнався про те, що Центробанк Росії продав 50% +1 акцію «Сбербанку Росії». У зв'язку з цим власник помінявся і в українського дочірнього банку», — заявили в регуляторі.

Telegram Logo

Там також додали, що власник мав би повідомити НБУ про свої плани за три місяці. Крім цього, він також не надав Нацбанку копію договору, на підставі якого було здійснено перехід права власності на акції.

Нацбанк уже направив запит до Міністерства фінансів РФ та до «Сбербанку Росії». Регулятор хоче, щоб йому пояснили зміни, які відбулися, та щоб надали документи. НБУ також попередив про наслідки порушення закону України.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«Регулятор надасть правову оцінку та розгляне застосування заходів впливу у визначеному законом порядку та у визначені строки», — резюмували в Нацбанку.

Контекст. Раніше український філіал Сбербанку виграв суд у компанії «Санаторій «Енергетик», яка пов'язана з ФПГ «Приват», про відновлення арешту акцій Сбербанку.

У жовтні 2019 року «Райффайзен Банк Аваль» також зобов'язали зняти арешт і заборони щодо 100% акцій української «дочки» Сбербанку та рахунку в цінних паперах.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини