Справа на 2 млрд. Жеваго звинуватив «Нафтогаз» у корупції та шахрайстві

Костянтин Жеваго. Фото: УНІАН

Костянтин Жеваго. Фото: УНІАН

У пресслужбі українського бізнесмена Костянтина Жеваго заявили про потенційну корупцію та шахрайство з боку керівництва «Нафтогазу» й «Укртрансгазу». Там також додали, що різні мирові угоди з «компаніями-шахраями» загрожують втратою державних коштів.

Докладніше про скандал з «Укренергозбутом»

Йдеться про те, що напередодні у виданні «Економічна правда» з'явилася інформація, що «Нафтогаз» хоче укласти мирову угоду й передати «Укренергозбуту» 305 млн кубометрів газу (або грошовий еквівалент 2,3 млрд грн). Там зазначено, що «компанією-бенефіціаром» спору, а саме «Укренергозбутом», володіє Жеваго.

За інформацією пресслужби бізнесмена, раніше її «вкрали» в Жеваго, незаконно переоформивши на нібито нового власника, який зареєстрований у ДНР/ЛНР, що не викликало питань у «Нафтогазу», як і передача вимог від «Укренергозбуту» фінкомпанії «Фін-Інвест».

Telegram Logo

Тепер шахраї нібито хочуть заволодіти газом або еквівалентом його вартості на суму 2,3 млрд грн із держкомпанії. За даними пресслужби Жеваго, аферисти вже змогли заарештувати рахунки «Укртрансгазу» (дочірня компанія «Нафтогазу») та списати з неї 266 млн грн, після чого борги згаданої компанії передали «Фін-Інвесту», яка нібито перебуває в змові з правлінням «Нафтогазу».

Позиція Жеваго

«Жеваго не мав і не має стосунку до злочинної діяльності жодної зі структур, що фігурують у цій суперечці, а також ніколи не намагався й не намагається незаконно заволодіти майном або коштами «Нафтогазу». Будь-які заяви про його причетність до цієї суперечки — не більш як популізм, спекуляції та спроби прикритися його ім'ям у цій шахрайській операції», — заявили в пресслужбі.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Ба більше, юристи Жеваго вже звернулися в цій справі до правоохоронних органів і пригрозили, що звернуться до Лондонського суду, якщо «Нафтогаз» затвердить угоду, і закликали керівництво компанії не робити цього.

У пресслужбі також додали, що кошти, про які йдеться в цій суперечці, узяли як позику в банку «Фінанси та кредит», після чого їх мусили повернути державі, а не передавати шахраям і рейдерам в особі «Фін-Інвесту» та її бенефіціара Ігоря Воронова «за сприяння «Нафтогазу» та корумпованих співробітників державних органів».

Контекст. Раніше у «Фін-Інвест» пред'явили вимоги «Укртрансгазу» на 2,3 млрд грн і домоглися арешту всіх рахунків і активів зазначеної держкомпанії.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини