IT

Нацбанк розробив застосунок для зчитування даних з біометричних паспортів

Фото: скріншот додатку

Фото: скріншот додатку

Національний банк розробив мобільний застосунок UAPassportReader. Він може безконтактно зчитувати з біометричних документів інформацію, яка потрібна для того, щоб ідентифікувати клієнта за його ID-карткою або біометричним закордонним паспортом.

Як повідомили у пресслужбі регулятора, якщо використовувати цей застосунок у банківських відділеннях та інтегрувати його з комп'ютерними системами фінустанов, то він спростить роботу банків і клієнтів.

Quote«Банкам не потрібно буде купувати дороге обладнання для того, щоб зчитувати інформацію з чіпів. Якщо банк інтегрує сервіс в IT-мережу, то зможе отримувати та зберігати інформацію про клієнтів у цифровому вигляді», — зазначили в Нацбанку.

Крім того, клієнтам, у яких є біометричні документи, не потрібно буде надавати паперову довідку про місце реєстрації. Також вони зможуть переглядати власні дані, що містяться в документах, завантажувати інформацію на смартфон і надсилати її далі.

Telegram Logo

Зараз доступна тільки пілотна версія застосунку. Завантажити її можна в AppStore, пізніше — і в Google Play.

Контекст. На тлі карантину Нацбанк вирішив прийняти низку заходів для підтримки роботи банківської системи в нормальному режимі. Регулятор збирається підтримати ліквідність банків, використовуючи стандартні інструменти рефінансування. Також Нацбанк відкладе стрес-тестування банків і поки що скасував виїзні перевірки. Крім того, здійснюватиметься постійний моніторинг показників ліквідності та якості кредитного портфеля банків.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Однак Національний банк очікує, що за підсумками 2020 року фінансовий результат банківського сектору в Україні стрімко погіршиться. Протягом трьох останніх років він був високим. Причина — зниження якості кредитів та відрахування на формування резервів під позики.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини