Заборона TikTok: юрист оцінив шанси на це в Україні

Чи можуть заборонити TikTok в Україні. Фото: pixabay / solenfeyissa

Чи можуть заборонити TikTok в Україні. Фото: pixabay / solenfeyissa

Окремий шкідливий контент не може стати підставою для заборони платформи TikTok в Україні, розповів The Page член Асоціації правників України Назар Михайлов, додавши, що реальних механізмів негайного блокування такого контенту наразі немає.

За словами Михайлова, з огляду на положення угоди користувача TikTok, використовувати платформу для завантаження, передачі, розповсюдження, зберігання та надання в інший спосіб доступу до контенту, який, зокрема, спрямований на вчинення небезпечних дій або заподіяння шкоди собі чи третім особам, забороняється, тому відповідальність за такий контент лежить саме на особі, яка його створює й поширює. Правник також додав, що подібний контент можна розповсюджувати не лише в TikTok, а й на будь-якій іншій платформі.

Quote«Відповідно до керівництва про надання інформації державним органам, за наявності законних підстав платформа може надати правоохоронним органам запитувану інформацію щодо користувачів TikTok. Однак, безумовно, заборона на законодавчому рівні лежить лише в площині бажання законодавців. Для ухвалення такого закону потрібна лише відповідна кількість голосів «за» народних обранців», — заявив Михайлов.

Він також додав, що заборона TikTok не є дієвим механізмом для позитивного системного впливу на поведінку та розвиток молоді в Україні, бо це є відповідальністю батьків. А притягнення до відповідальності осіб, що розповсюджують незаконний контент, зі свого боку належить до компетенції правоохоронних органів і суду.

Telegram Logo

Контекст. Минулого тижня уповноважений із прав дитини Микола Кулеба підтримав заборону в Україні соціальних мереж, які не контролюють шкідливий для дітей контент. Він заявив, що одна школа під Києвом зібрала понад 10 тис. підписів учителів і батьків щодо заборони TikTok.

Варто також нагадати, що пів року тому проти TikTok активно «виступали» в США, а експрезидент Дональд Трамп мало не заборонив його. Однак нещодавно стало відомо про те, що нинішній президент США Джо Байден поставив рішення про примусовий продаж TikTok на паузу.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини