Facebook Pixel

За жовтень міжнародні резерви України скоротилися, але їхній рівень залишається достатнім – НБУ

Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,4 місяця майбутнього імпорту. Фото: НБУ

Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,4 місяця майбутнього імпорту. Фото: НБУ

Станом на 1 листопада міжнародні резерви України становили $26,1 млрд (в еквіваленті), у жовтні вони зменшилися на 1,5%.

bezymyannyy.png

У Нацбанку вважають, що динаміку резервів визначали такі чинники:

  • операції уряду з управління держборгом. Загальний обсяг платежів з обслуговування й погашення державного й гарантованого державою боргу в іноземній валюті склав $381 млн (в еквіваленті). Зокрема, $213,3 млн було направлено на обслуговування й погашення ОВДП, номінованих у валюті, $78 млн — на обслуговування єврооблігацій, інші кошти — на виконання інших зобов'язань держави у валюті. Водночас валютні надходження на користь уряду склали $188 млн;
  • операції НБУ на міжбанківському валютному ринку. В окремі дні жовтня попит на валюту перевищував пропозицію. Для уповільнення падіння курсу гривні Національний банк продав валюту на суму $191,3 млн;
  • переоцінення фінансових інструментів (внаслідок зміни ринкової вартості й курсів валют). Минулого місяця їхня вартість зменшилася на $1,1 млн.
Telegram Logo
bezymyannyy1.png

«Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,4 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов'язань України й поточних операцій уряду та Національного банку», — вважають у НБУ.

bezymyannyy2.png

Контекст. Станом на 1 жовтня міжнародні резерви становили $26,53 млрд, у вересні вони зменшилися на 8,7% через проходження періоду пікових боргових виплат за зовнішніми зобов'язаннями держави.

Коментарі

Всі новини