Facebook Pixel

ЄС запустив єдині ковідні сертифікати для вільного переміщення по всій території Союзу

ЄС запустив єдині ковідні сертифікати. Фото: ec.europa.eu

ЄС запустив єдині ковідні сертифікати. Фото: ec.europa.eu

Євросоюз запустив систему єдиних ковідних сертифікатів в цифровому форматі, до якої підключилися всі країни ЄС.

Документ дасть право вільно переміщатися по території країн ЄС без черг, тестування, заповнення паперів і карантину на кордоні, повідомляє прес-служба Європейської Комісії.

Сертифікат представлений у вигляді QR-коду, який при скануванні видає інформацію про людину. На зараз згенеровано більш 200 млн QR-кодів. Паперовий варіант також можна отримати.

Telegram Logo

Сертифікація людей з двома щепленнями буде здійснюватися в трьох видах: про вакцинацію, одужання від хвороби або ж негативному тесті на COVID-19.

Сертифікат безкоштовний і його видачею в кожній країні ЄС займаються місцеві влади, однак коди видають поки тільки 26 з 27 країн. Документ визнається на всій території ЄС і діє 12 місяців.

У міру відкриття кордонів ЄС розраховує на взаємне визнання сертифікатів з третіми країнами.

Єдині сертифікати видаються щепленим вакцинами, схваленими на рівні всього ЄС, хоча країни союзу має право визнавати у себе і інші вакцини.

Нагадаємо, що в Україні з 1 липня запустили бета-тестування COVID-сертифікатів в застосунку «Дія». Записатися на тест може будь-хто, хто отримав дві дози вакцини від COVID-19 на території України. Все тестувальники отримають доступ протягом 48 годин.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини