Facebook Pixel

Скільки коштів отримали українці за програмою «єВідновлення»

За минулий рік програма «єВідновлення» допомогла понад 57 тисячам українців отримати державну підтримку для відновлення свого житла, пошкодженого внаслідок військових дій. Загальна сума виділених коштів перевищила 11 мільярдів гривень.

Про це повідомили у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури.

Понад 54 тисячі українських громадян отримали компенсації на відновлення пошкодженого житла на загальну суму 5,8 мільярда гривень.

Також було подано 13,5 тисячі заяв на отримання житлових сертифікатів через повне руйнування житла. Половина заявників вже отримали сертифікати, а майже 3 тисячі з них успішно використали сертифікати для придбання нових будинків.

Загальна вартість придбаного житла — 5,6 млрд гривень.

Найбільша кількість заявок на компенсацію і пошкодженого, і знищеного житла надходить від мешканців наступних областей:

  • Харківської;
  • Київської;
  • Донецької;
  • Миколаївської;
  • Чернігівської;
  • Херсонської.

Програма державної допомоги не лише надає підтримку людям, чиє житло постраждало від російської агресії, але й сприяє відновленню бізнесу. Найбільше коштів спрямовується на закупівлю будівельних матеріалів та послуг, включаючи скло, фарби та шпалери.

На сьогодні вже більш як 3 тисячі компаній є партнерами державної програми.

У Міністерстві відновлення наголосили, що понад 5 тисяч торгових точок по всій Україні відіграють важливу роль. З них дві третини належать фізичним особам-підприємцям (ФОП), переважно це невеликі локальні магазини та підприємства. Ці підприємства не лише беруть участь у процесі відновлення житла, а й активно створюють нові робочі місця, збільшують доходи податкових надходжень до бюджету та підтримують економіку своїх громад.

Зазначається, що програма «єВідновлення» реалізується Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури разом з Міністерством цифрової трансформації України за підтримки USAID / UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах.

Програма допомагає українцям, чиє житло було пошкоджене або знищене в результаті російської агресії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉