Facebook Pixel

ЄС змінить правила в'їзду і збільшить час дії вакцин — єврокомісарка з охорони здоров'я

Правила перетину кордонів ЄС будуть змінені за кілька днів через ситуацію із поширенням коронавірусу.

Про це в інтерв'ю larazon повідомила єврокомісарка із питань охорони здоров'я Стелла Киріакідес.

«Зима буде дуже важкою. У грудні та січні буде велике навантаження на лікарні», – заявила вона.

Telegram Logo

За словами єврокомісарки, країнам, де від COVID-19 вакциновано менше 80% населення, доведеться вжити серйозних заходів для стримування інфекції.

«За кілька днів правила перетину кордонів Євросоюзу зміняться. Загострення пандемії потребує оновлення інформації, що передається між державами. У грудні та січні навантаження на систему охорони здоров'я зросте. Я вже сказала, що треба готуватися до суворої зими», — запевнила Киріакідес, не уточнивши, про які саме зміни йдеться.

Вона знову звернула увагу на важливість вакцинації COVID-19. «А далі кожна держава суверенна, щоб вжити рішучих заходів», – наголосила єврокомісарка.

Водночас, за інформацією Bloomberg, ЄС планує збільшити термін дії вакцинації до 9 місяців для поїздок усередині блоку, а також запропонує встановити пріоритет для щеплених мандрівників.

ЄК запропонує державам-членам й надалі приймати всіх мандрівників, щеплених вакцинами, схваленими ЄС.

Комісія закликає країни знову відкритися з 10 січня для всіх, хто використовував вакцини, схвалені ВООЗ. Пропозиція поширюється на поїздки з-за меж Європейського Союзу.

З 1 березня ЄС планує припинити дію «білого списку» країн, з яких дозволено виїжджати всім мандрівникам, незалежно від статусу вакцинації.

Коментарі

Всі новини