Facebook Pixel

Євросоюз переводить промисловість в автономний режим

Єврокомісія представила нову промислову стратегію ЄС, згідно з якою Євросоюз усуне майже 6% залежності від критичного імпорту.

Згідно з рішенням Єврокомісії, нова промислова стратегія містить три ключові пріоритети: підтримка глобальної конкурентоспроможності європейської промисловості, досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року, формування цифрової трансформації ЄС.

За даними ЄК, 137 із 5,2 тис. найменувань імпорту в ЄС (майже 6% загальної вартості імпорту) відбувається з уразливих екосистем. Євросоюз має намір позбутися такої залежності.

Telegram Logo

Документ покликаний скорегувати розвиток промисловості ЄС з огляду на нові обставини, пов'язані з пандемією COVID-19 і декарбонізацією викидів.

«Оновлена промислова стратегія націлена забезпечити галузі обладнанням для проведення цифрових і «зелених» трансформацій економіки, водночас гарантуючи конкурентоспроможність галузей, зокрема в контексті виходу з кризи, спричиненої коронавірусом. Це вимагає нових інвестицій зараз — у людей, у технології та в нормативно-правову базу, що забезпечать справедливість і ефективність», — заявила виконавча віцепрезидентка Єврокомісії Маргрет Вестагер.

Нова промислова стратегія ЄС передбачає низку заходів із підтримки всіх учасників європейської промисловості, зокрема пропонує створити інструмент надзвичайних ситуацій на єдиному ринку, який забезпечить вільне пересування товарів, людей і послуг у разі таких ситуацій.

«Стійкі глобальні ланцюжки постачань необхідні під час кризи, оскільки вони допомагають справлятися з потрясіннями і прискорювати відновлення. У міру того, як ми виходимо з пандемії COVID-19, наша оновлена промислова стратегія спрямована на посилення позиції Європи як глобального промислового лідера, щоб забезпечити конкурентну перевагу в цифрових і «зелених» технологіях», — повідомив виконавчий заступник голови Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.

Документ також передбачає створення нових промислових союзів у стратегічних областях, які сприятимуть пожвавленню діяльності.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини