Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Європарламент проголосував за надання Україні 5 млрд євро макрофінансової допомоги

ЄП схвалив 5 млрд євро допомоги для України. Фото: Flickr

ЄП схвалив 5 млрд євро допомоги для України. Фото: Flickr

У четвер, 15 вересня, Європарламент дав зелене світло макрофінансовому кредиту в розмірі 5 млрд євро для України. Ці кошти є другою частиною загального пакета допомоги в розмірі 9 млрд євро.

Як повідомляє пресслужба ЄП, зазначена сума сприятиме «стійкості державного боргу України та її здатності бути спроможною погасити свої фінансові зобов'язання».

Quote«Макрофінансова допомога є надзвичайним ресурсом, який надається на дуже вигідних умовах для країн-сусідів ЄС, яким важко платити за рахунками. Загальна сума таких вигідних кредитів від ЄС Україні з початку війни може скласти понад 10 млрд євро, якщо весь пакет буде підтверджено», — йдеться в повідомленні.

За виділення чергового макротраншу проголосували 534 євродепутати, 30 проти, 26 – утрималися.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Контекст. Нагадаємо: у травні цього року ЄС запропонував надати Україні додаткову макрофінансову допомогу в розмірі до 9 млрд євро у 2022 році. Перший транш наша держава отримала на початку серпня. В Офісі президента заявили, що низка країн-членів ЄС блокують розгляд надання Києву чергового траншу допомоги на суму 8 млрд євро.

Пізніше стало відомо, що всі країни ЄС, за винятком Угорщини, не проти фінансово гарантувати ще 5 млрд євро макрофінансової допомоги для України у вигляді довгострокових кредитів.

Підписуйтесь на нас в Google News!

7 вересня надання Україні 5 млрд євро підтримала Єврокомісія, а 9 вересня — Рада ЄС.

ЗМІ пишуть, що у ЄС триває обговорення щодо надання нашій країні ще 3 млрд євро.

Коментарі

Всі новини