Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Негативні ставки в єврозоні залишаться ще мінімум рік — стратег Газпромбанку

Європейський центральний банк збереже облікову ставку на рівні -1,0%...-0,5% ще мінімум рік, але буде змінювати її величину для кожного банку-позичальника в залежності від дотримання умов щодо нарощування кредитування.

«Процентна ставка, в залежності від дотримання умов щодо нарощування кредитування, буде негативною в найближчий рік і становитиме -1.0%...-0.5% річних, після чого зросте до -0.5%...0% річних. Головний нюанс тут в тому, що банки, які зможуть забезпечувати зростання кредиту будуть брати гроші в ЦБ під -1%, що менше, ніж депозитна ставка ЄЦБ (-0.5%)», — пише у себе в facebook Єгор Сусін, начальник Центру розробки стратегій Газпромбанку.

Дані: ФБ Єгора Сусіна

Дані: ФБ Єгора Сусіна

Для стимуляції банків розширювати кредитування ЄЦБ минулого тижня провів аукціони довгострокових РЕПО (LTRO) на яких комерційним банкам було роздано €1308 млрд на три роки. «В аукціонах взяло участь 742 банки єврозони. Гроші зайдуть 24 червня», — уточнив Сусін.

З цього обсягу €546 млрд піде на погашення старих боргів. З урахуванням погашення в банківську систему єврозони зайде ще близько €762 млрд. Всього з початку кризи ЄЦБ влив у систему єврозони €938 млрд.

«Разом з розширення програми викупу активів з €750 млрд до €1350 млрд очікуване розширення балансу ЄЦБ складе близько €2.5 трлн, це ще не ФРС з очікуваними $4.5 трлн, але вже наближаємося», — відзначив стратег.

Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини