Facebook Pixel

Який вплив проєкту «Дія.City» на валютні надходження в економіку України за підсумками 2024 року

Національний банк України оприлюднив свою позицію щодо впливу проєкту «Дія.City» на валютні надходження в економіку України за підсумками 2024 року. Відповідь регулятора на відповідний запит The Page пролила світло на особливості обліку фінансових потоків резидентів спеціального правового режиму.

Зокрема, Нацбанк зазначив, що наявна система статистичної звітності банків не передбачає окремого обліку надходжень в Україну іноземної валюти із зазначенням статусу «резидент Дія.City». Це означає, що вплив учасників проєкту на валютні надходження оцінити складно через відсутність відповідних параметрів у звітності.

Водночас регулятор підкреслив, що всі валютні операції, зокрема перекази безготівкових коштів від нерезидентів, відбуваються у межах чинного законодавства, а правила валютного регулювання визначаються Законом України «Про валюту і валютні операції» та нормативно-правовими актами Нацбанку.

Нагадаємо, що проєкт «Дія.City» був створений з метою стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні. Його учасники отримують спеціальний податковий режим та спрощені умови ведення бізнесу, що, за задумом уряду, має сприяти залученню іноземних інвестицій та збільшенню надходжень валюти в країну. Проте, як показує відповідь Нацбанку, чітко виміряти ефективність цього проєкту у фінансовому аспекті наразі неможливо через особливості обліку статистичних даних.

Експерти вважають, що подальша адаптація системи моніторингу валютних надходжень та вдосконалення механізмів звітності дозволять більш точно оцінити роль «Дія.City» у формуванні економічної стабільності країни.

Подякувати 🎉