Facebook Pixel

Як ветеранам отримати додаткові виплати: нові правила

Деякі українці отримують додаткові виплати та доплати від держави. Для того щоб отримати право на допомогу, потрібно відповідати певним критеріям та подати відповідну заяву у встановлені строки. Відповідно термін подачі заявки на виплати до Дня Незалежності ветеранам-військовим було продовжено.

Про те, скільки часу є на подачу заяви для отримання виплат таким громадянам, повідомили в Пенсійному фонді.

Згідно з постановою від 24.11.2023 № 1238 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2023 р. № 754», термін подання даних до Пенсійного фонду про осіб, які мають право на призначення виплат до Дня Незалежності України, продовжено до 10 грудня цього року.

Таку допомогу можуть отримати ветерани війни, які проходять службу та не є пенсіонерами. Раніше подати необхідну інформацію про таких осіб до Пенсійного фонду України міністерства та відомства, підприємства, установи, військові формування та організації повинні були не пізніше ніж до 1 жовтня.

Які виплати призначають ветеранам раніше

Ветерани війни та громадяни, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, можуть розраховувати на допомогу в розмірі від 450 до 3100 гривень. У липні цього року уряд ухвалив постанову № 754, згідно з якою особи з інвалідністю, отриманою внаслідок війни, та колишні малолітні в’язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, визнані особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, мають право на призначення таких виплат:

  • 2700 гривень — для III групи інвалідності;
  • 2900 гривень — для II групи інвалідності;
  • 3100 гривень — для I групи інвалідності.

Також постановою Кабміну № 754 передбачені виплати таким категоріям громадян:

  • 3100 гривень — особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
  • 1000 гривень — отримають учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності та колишні неповнолітні в’язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також діти, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків;
  • 450 гривень — передбачено учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, яких було насильно вивезено на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога.

Сім'ям загиблих ветеранів війни, членам сімей загиблих захисників і захисниць України, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, дружинам або чоловікам померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, які не одружилися вдруге, також передбачені виплати, розмір яких становить 650 гривень.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉