Facebook Pixel

Опендатабот створив сервіс для перевірки власників квартир

Опендатабот створив сервіс для перевірки власників квартир

Опендатабот створив сервіс для перевірки власників квартир

У 2023 році кількість вироків у справах щодо шахрайства була рекордною — понад 3,1 тис. Для порівняння, у 2021 році знайдено 2,3 тис. вироків за статтею 190. Опендатабот розібрався, як не дати себе ошукати у справах з нерухомістю.

Шахрайство, пов’язане з орендою нерухомості, становить значну частину серед усіх справ. Зокрема, йдеться про схеми із використанням безкоштовних майданчиків пошуку житла. Так, лише сайт оголошень OLX згадується в контексті 363 кримінальних справ. Шахраї активно використовують цей ресурс, видаючи себе за продавців чи орендодавців нерухомості, якої насправді не існує.

В одній з таких справ злочинець використовував OLX для розміщення оголошень про здачу в оренду неіснуючої квартири. Він вимагав передоплату від потенційних орендарів для «гарантії» перегляду квартири та підписання договору. Після отримання грошей шахрай зникав, не виконавши своїх обіцянок. Відомо, що таким чином злочинець ошукав щонайменше 21 потерпілого на суму понад 19 тис. грн. За свою схему злочинець на 5 років 7 місяців потрапив за ґрати.

Quote«У 2023 році платформа OLX Україна отримала понад 2 мільйони скарг щодо підозрілих оголошень. Близько 50% оголошень з такими скаргами були видалені, серед них 40% були заблоковані як ті, що мають намір нашкодити користувачам сервісу. Варто відзначити, що одне оголошення може отримати декілька скарг», — коментує керівник відділу бізнес-аналітики OLX Україна Віктор Нобіуз.

Аби вберегти себе від обману, Опендатабот розробив сервіс, який дозволяє перевірити власника квартири перед орендою.

Задля того, аби почуватися безпечно, варто завжди перевіряти право власності орендодавця на житло. Так зменшується ймовірність натрапити на шахраїв. Також це допомагає переконатися, що договір оренди є законним, уникнути можливих проблем і захистити свої права у разі конфлікту.

Достатньо отримати від орендодавця його ІПН. З цими даними можна скористатися сервісом Опендатабота для перевірки наявності у людини права власності на квартиру.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉