Facebook Pixel

Як пройшов бізнес-форум Level UP Ukraine 2020 у Києві

Фото: Level UP 2020

Фото: Level UP 2020

21 лютого в Києві відбувся форум Level UP Ukraine 2020 року, ініційований у 2015 році в якості платформи для комунікації бізнесу, влади та суспільства, кооперації та створення спільних проєктів. 600 учасників та понад 30 спікерів — Форум-2020 став найбільш масштабним заходом за роки його проведення.

Тематика форуму Level UP Ukraine 2020 року — принципи створення більшого. Від залучення інвестицій до принципів безперервної освіти — учасники Форуму дискутували, вивчали кращий світовий досвід, пропонували свої ідеї та напрацьовували «дорожні карти» розвитку.

Українська економіка є недоінвестованою й гостро потребує припливу капіталу для подолання відставання від сусідніх країн Центральної та Східної Європи. За показником інвестицій на душу населення Україна посідає одне з останніх місць в Європі, а тому необхідно від $ 50 до $ 100 млрд прямих інвестицій для того, щоб наздогнати сусідні держави. Державним пріоритетом є інвестиції в енергетику, аграрний сектор та інфраструктуру, що генерують значну частину валового доходу України. Даної проблематики приділив свій виступ в ході дискусійної панелі «Довіра — основа інвестицій: бізнес, суспільство, влада» міністр економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

Telegram Logo

Чи не обмежуватися економічними реформами, а реформувати політичні інституції закликав Інго Фрідріх, почесний член Європарламенту, президент Європейського Економічного Сенату. Фрідріх навів приклад своєї рідної Баварії, яка була зруйнована в період Другої світової війни, але стала економічним лідером сучасної Німеччини за рахунок ефективних політичних реформ.

Олег Устенко, виконавчий директор Фонду Блейзера, підкреслив, що кожен мільярд доларів інвестицій забезпечує зростання ВВП України в межах 0,1-0,5%. При цьому причинами, чому рівень інвестиційної активності в Україні залишається низьким, Устенко назвав недостатній рівень захисту прав власності, роботу судової системи та корупцію. Водночас Устенко зауважив, що корупція на вищому рівні після зміни влади у 2019 році зведена нанівець, що дає привід для обережного оптимізму в частині забезпечення економічного зростання. Україна, вважає Устенко, необхідно рости від 5% і вище для вирішення наявних соціально-економічних, інфраструктурних, боргових проблем.

Зменшення рівня корупції в державі зазначив і заступник директора НАБУ Гізо Углава. За його словами, серед управлінського класу дедалі більше побоюються брати хабарі та брати участь в корупційних схемах. На думку заступника голови НАБУ, робота даного органу повинна стати більш ефективною у зв'язку з недавнім запуском Вищого антикорупційного суду України. Станом на сьогоднішній день НАБУ передало в судові інстанції 70 кримінальних проваджень.

Дмитро Сенниченко, глава Фонду державного майна України, учасник панелі «Інвестиції в інфраструктуру. Питання розвитку концесії та приватизації, зазначив, що його відомство активно взаємодіє з НАБУ та іншими правоохоронними структурами для викорінення корупційних схем на державних підприємствах. Сенниченко навів приклад нещодавньої спецоперації НАБУ, в рамках якої було затримано групу осіб, що пропонувала хабар в розмірі $ 5 млн за проведення «потрібних» кадрових перестановок на Одеському припортовому заводі.

Крім цього, Сенниченко повідомив про те, що Фонд держмайна має намір виставити на приватизацію від 300 до 500 підприємств у 2020 році, що має забезпечити надходження в казну в розмірі 12 млрд грн і прихід стратегічних інвесторів в різні галузі національної економіки. На думку Сенниченко, приватизація підірве фінансову базу олігархічних груп, які фінансували власні політичні проєкти за рахунок ресурсів держпідприємств.

Давид Бежуашвілі, власник компанії Georgian Industrial Group, яка перемогла в концесійному конкурсі з порту «Херсон» зазначив, що конкурс був проведений максимально прозоро, а органи влади України надали всебічну підтримку його учасникам.

З цією тезою погодилася Наталія Ульянова, автор проєкту Level UP Ukraine, засновник і керуючий партнер UNA Partners, віцепрезидент Асоціації Платників податків України. Наталія, ґрунтуючись на досвіді успішного супроводу першого концесійного конкурсу, наголосила на важливості таких механізмів для економіки України та необхідність розширювати цю практику. Крім того, Ульянова зазначила, що Level UP Ukraine, будучи майданчиком комунікації та кооперації між бізнесом, владою і суспільством, готовий виступити платформою, де напрацьовуватимуться концепції подібних проєктів.

В цілому, Georgian Industrial Group готова активніше інвестувати в Україну і має намір розширювати свою присутність в інших галузях економіки України, крім портової.

Юрій Гусєв, голова Херсонської ОДА, зазначив, що передача в концесію порту «Херсон» надасть імпульс розвитку міста Херсон та області. Гусєв закликав, спираючись на кейс порту «Херсон», використовувати концесійні механізми для модернізації залізниць, автомагістралей, регіональних аеропортів.

У свою чергу Даніель Барсело, віцепрезидент Європейського Економічного Сенату, заявив, що концесійна модель показала свою життєздатність в Україні, а його структура веде переговори з регіональною владою України про реалізацію низки інфраструктурних проєктів.

Аналогічну роботу веде Міжнародна фінансова корпорація (IFC), про що повідомив її представник Джейсон Пелмар. З початку 2000-х IFC реалізувала проєкти на $ 3 млрд, а ринок України є одним з найбільш пріоритетних для даної організації.

Грігол Катамадзе, співорганізатор форуму Level UP Ukraine і Президент Асоціації платників податків України, зазначив, що дана організація підписала меморандум про взаємодію з Європейським Економічним Сенатом, згідно з яким буде надаватися консультативна допомога українському бізнесу, в тому числі в питаннях адаптації останнього до вимог законодавства країн Євросоюзу. Катамадзе також наголосив на важливості посилення захисту прав власності, без чого розраховувати на масштабний прихід інвестицій не доводиться. Не менш важливим, на думку Катамадзе, — замінити податок на прибуток підприємств податком на виведений капітал, який показав свою ефективність в таких країнах, як Грузія, Латвія, Естонія.

У сучасному світі якісна освіта стає запорукою успішного розвитку держави та інноваційного розвитку економіки. Зважаючи на відсутність ефективної освітньої системи держава ризикує потрапити в так звану «пастку бідності», коли відсутність кваліфікованих фахівців призводить до неможливості забезпечити зростання продуктивності праці, валового продукту і, як підсумок, рівня зарплат і різних соціальних трансфертів. Про це йшлося в ході панелі «Постійний розвиток: принципи безперервної освіти для бізнесу, влади та дорослого населення країни».

Засновник Powercode Владислав Савченко зробив акцент на тому, що сучасні технології трансформуються кожні 3-6 місяців, тому 5-річні університетські програми стають все менш актуальними — необхідний безперервний розвиток і самовдосконалення. У той же час Євген Булах, директор з продажу та абонентського обслуговування компанії Vodafone, партнера інноваційних рішень форуму Level UP Ukraine 2020 року, зазначив, що для переходу української економіки до фази постіндустріального розвитку необхідно підтримувати університети та різні наукові програми. Булах навів приклад Vodafone, яка підтримує освітні програми в Державному університеті телекомунікацій.

Про необхідність провести земельну реформу в тому форматі, який дасть найбільший економічний ефект для національної економіки та дозволить збалансувати інтереси держави, бізнесу і суспільства, говорили під час круглого столу «Земельне питання: Який механізм має запрацювати в Україні, щоб реформа спрацювала?». Більшість експертів зійшлися на думці, що необхідно лібералізувати ринок землі, а страхи суспільства щодо того, що іноземці будуть скуповувати українську землю, є перебільшеними та підігріваються окремими фінансово-політичними групами.

Форум-2020 завершився нетворкінг-вечіркою, в ході якого її учасники мали можливість налагодити неформальну комунікацію, що є запорукою подальших бізнес-проектів. Організатори прогнозують, що в наступному році Форум буде ще масштабнішим і розширить географію і кількісний склад учасників.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини