Facebook Pixel

Виробляє енергію та гріється від ґрунту: скільки коштує розумний будинок та як на ньому заробити

Киянин Олександр Сокиржинський побудував для себе розумний будинок, який виробляє енергію та тепло, сам себе обігріває та навіть заробляє гроші. Як це працює, скільки коштує та як довго окупається, він розповів діловому партнеру The Page — програмі «Перша Шпальта».

Як працює розумний будинок (відео):

На городі встановлені сонячні батареї, які повністю задовольняють потребу будинку в електроенергії. А її надлишок Олександр віддає в загальну електромережу і заробляє на цьому.

Telegram Logo
Quote«Зараз сонячні батареї допомагають нам бути енергонезалежними. Моя ділянка генерує трохи більше 30 тис. кіловат на рік, а споживає — 15 тис. кіловат, які я продаю приблизно за 70 тис. грн. Наразі цей масив сонячних батарей коштує $10 тис., окупаються вони за 4 роки», — розповідає він.

Крім сонячних батарей будинок опалюють за допомогою ґрунтового колектору. Вісім свердловин, які розподілені по периметру будинку, качають туди тепло. Тобто газ та вугілля не використовують. Він працює наступним чином: усередині ґрунтового колектору знаходяться компресор, два теплообмінники та дві труби, які беруть тепло землі.

«У землі цілий рік є низькопотенційне тепло (4-5 градусів тепла), компресор перетворює його на високопотенційне (на 45 градусів тепла) за рахунок стискання. Компресор забезпечує чотири роки опалення без газу, що дешевше в три рази», — розповів Олександр. Так, компресор коштує до $10 тис. (якщо ви маєте будинок понад 150 кв. метрів, це вигідно), окупиться він за 5 років. За своєю домашньою електростанцією Олександр стежить за допомогою телефона або комп’ютера.

Також у будинку є зарядна станція для електромобіля. Киянин заряджає його прямо вдома кожного вечора від 60-кіловатної акумуляторної батареї, яка за 10 годин у нічний час повністю заряджає електромобіль, чого достатньо для 370 кілометрів.

Quote«Цей будинок — він плюсовий, я повністю економічно автономний», — резюмував Олександр.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини