Якщо людина не отримала вчасно пенсію, то вона ще може розраховувати на гроші, але затягувати не треба, бо це можна зробити лише протягом трьох років.
Хто може розраховувати на неотриману пенсію
Відновити пенсійні виплати можуть українці, які не отримували гроші з особистих причин. Наприклад, це актуально для тих, хто виїхав за кордон або проживає на тимчасово окупованих територіях.
За який строк можна отримати пенсію
Краще навіть не мріяти отримати пенсію більше, ніж за три роки. Держава про такі строки не турбується. В іншому разі треба подати заяву до Пенсійного фонду, саме ця дата буде відправною точкою. Тобто можна розраховувати на пенсію за три роки, починаючи з дня подання заяви.
Як нараховується невчасно отримана пенсія
Неотримана довгий час пенсія нараховується двома частками:
- одноразова виплата частини суми, але не більше ніж за 12 місяців;
- решта коштів виплачуватиметься щомісячно рівними частинами, сума яких не перевищує розмір однієї місячної пенсії.

Українці можуть отримати пенсію за три роки. Джерело: УНІАН
Як отримати пенсію за три роки
Якщо людина має право на пенсію за українським законодавством, то насамперед вона повинна звернутися до ПФУ з заявою та підтверджувальними документами.
Постановою Кабміну від 11 лютого 2025 року для українських пенсіонерів встановлено єдиний алгоритм, де б вони не перебували.
Для отримання пенсії треба мати рахунок у будь-якому українському банку (раніше це був тільки «Ощадбанк»). Для пенсіонерів, що живуть за кордоном або на тимчасово окупованих територіях, також слід пройти фізичну ідентифікацію, і це можна зробити онлайн. Її треба проходити щороку до 31 грудня.
Для пенсіонерів на окупованих територіях також потрібно здійснювати хоча б одну фінансову операцію на своєму рахунку протягом пів року. Також від них вимагають заяву в довільній формі про неотримання пенсії від країни-агресорки.