Facebook Pixel

Як не стати жертвою шахраїв за програмою «Тисяча від Зеленського»

З 1 грудня 2024 року запрацює нова програма фінансової підтримки українців «Тисяча від Зеленського», за якою кожен громадянин, який зараз живе в Україні, зможе отримати 1000 грн. Водночас зловмисники можуть скористатися нагодою, щоб заволодіти особистими та банківськими даними. Як уникнути шахраїв при отриманні грошей від держави, розповіли у Nadiyno.

Як виглядають найбільш розповсюджені шахрайські схеми навколо програми «Тисяча від Зеленського»

Фальшиві сайти та додатки для реєстрації на отримання державних коштів

Шахраї створюють сайти та мобільні додатки, які імітують офіційні ресурси державних органів або «Дію». Таким чином зловмисники виманюють персональні дані, номери банківських карток та іншу конфіденційну інформацію, обіцяючи фінансову допомогу.

Приклад шахрайського сайту для отримання «Тисячі від Зеленского»

Приклад шахрайського сайту для отримання «Тисячі від Зеленского»

Посилання на такі сайти вже ширяться соціальними мережами, у Telegram та навіть у публікаціях регіональних медіа.

Приклад «новини» з посиланням на шахрайський сайт для отримання «Тисячі від Зеленського» у регіональному медіа

Приклад «новини» з посиланням на шахрайський сайт для отримання «Тисячі від Зеленського» у регіональному медіа

Дзвінки та SMS від псевдопредставників банків чи державних органів для отримання «Тисячі від Зеленського»

Зловмисники можуть телефонувати громадянам від імені співробітника банку або держустанови. Вони вимагають підтвердити особисті дані або надати код з SMS, щоб отримати «Тисячу від Зеленського».

Шахраї також можуть надіслати повідомлення з проханням підтвердити участь у програмі або бажання отримати кошти. У повідомленні буде посилання на фальшивий сайт, на якому просять ввести особисті дані.

В жодному разі не варто передавати персональні та банківські дані невідомим особам по телефону, у листуванні та іншими способами, а також не переходити за підозрілими посиланнями.

Шахрайські розіграші «Тисячі від Зеленського» у соціальних мережах та месенджерах

Зловмисники можуть створювати фальшиві акаунти, імітуючи офіційні сторінки державних установ або відомих осіб, де проводитимуть «розіграші» або пропонуватимуть «додаткові виплати» в обмін на репости чи передачу персональних даних.

Такі акаунти варто одразу заблокувати та надіслати скаргу на публікацію.

Шахрайські програми з платною активацією для отримання «Тисячі від Зеленського»

Зловмисники можуть пропонувати завантажити додаток для отримання виплати від держави, але після встановлення програма вимагатиме сплатити «комісію» або «активаційний платіж». Насправді це ще один спосіб виманити гроші.

На що варто звертати увагу, щоб не натрапити на шахраїв за програмою «Тисяча від Зеленського»

  • Дата – програма діятиме лише протягом грудня, січня та лютого. Будь-які пропозиції отримати «Тисячу від Зеленського» до грудня 2024-го є шахрайськими.
  • Офіційні джерела – для отримання виплат необхідна автентифікація через додаток «Дія». Інші варіанти реєстрації на програму є шахрайськими.
  • Картка для нарахування коштів – гроші нараховуватимуться на спеціальну картку «Національний кешбек», яку можна відкрити у «Дії», в офіційному банківському застосунку або у відділенні банку. Інші способи також є шахрайськими.
  • Формат комунікації – не можна повідомляти PIN-коди, паролі, CVV-коди, коди з SMS або іншу конфіденційну інформацію. Державні установи та банки не питають такі дані по телефону або в листуванні.
  • Спосіб витратити допомогу – отриману тисячу можна витратити лише на обмежений перелік товарів та послуг. Розширені пропозиції є ознакою зловмисників.
  • Терміновість дій – шахраї часто просять виконати якусь дію для отримання допомоги терміново.
  • Рух коштів на рахунках – у разі виявлення підозрілих транзакцій варто негайно звернутися до банку.
Запит на шахрайському сайті для отримання «Тисячі від Зеленського»

Запит на шахрайському сайті для отримання «Тисячі від Зеленського»


Подякувати 🎉