У серпні 2024 року Науково-виробниче підприємство «ЕНЕРГО-ПЛЮС» завершило запуск газотурбінної установки Mitsubishi потужністю 23,8 МВт у Вінницькій області. Реалізація проєкту, який зазвичай потребує щонайменше 11 місяців, зайняла всього 4 місяці, що стало унікальним випадком як для України, так і для світової практики.
Новий підхід до енергогенерації в умовах війни
Енергетична система України, яка зазнала значних пошкоджень через воєнні дії, вимагає швидких рішень для забезпечення стабільного електропостачання. Газотурбінні установки виявилися ефективним рішенням завдяки швидкому розгортанню та високій потужності.
Як зазначив виконавчий директор «ЕНЕРГО-ПЛЮС» Вадим Литвиненко, компанія впоралася з низкою складних завдань:
- синхронізація газотурбінної установки з енергосистемою потребує спеціальних розрахунків динамічної стійкості. В Україні лише кілька фахівців мають відповідну кваліфікацію. Один із них, Юрій Привалов із команди «ЕНЕРГО-ПЛЮС», забезпечив успішну інтеграцію установки з мережею;
- модернізація розподільчого обладнання: через зношеність української інфраструктури підключення сучасної установки до старих розподільчих пристроїв потребувало масштабного оновлення. Завдяки співпраці з «Групою компаній «Високовольтні технології», яка є частиною консорціуму «ЕНЕРГО-ПЛЮС», вдалося виконати модернізацію в стислий термін.
Особливості газотурбінної установки Mitsubishi
На відміну від газопоршневих установок, які зазвичай використовуються як резервні або аварійні джерела живлення, нова газотурбінна станція стала постійним джерелом енергопостачання.
Це перший в Україні масштабний проєкт із використанням установок Mitsubishi, що відкриває нові перспективи для енергетичного сектору країни.
Установка забезпечує стабільне енергопостачання в регіоні та слугує прикладом для швидкого впровадження нових генераційних потужностей в Україні.