Facebook Pixel

WWF-Україна започаткував проєкт «Не барись врятувати рись»

WWF-Україна започаткував проєкт «Не барись врятувати рись»

WWF-Україна започаткував проєкт «Не барись врятувати рись»

11 червня у Міжнародний день рисі Всесвітній фонд природи WWF-Україна започаткував проєкт «Не барись врятувати рись». Він має на меті зберегти рись у Карпатах та Поліссі, де вона мешкає. Для цього WWF-Україна шукає та об’єднує друзів пухнастиків.

Українські бренди Oliz, Yakush першими долучилися до врятування євразійської рисі: частину коштів з продажу своїх плямистих колекцій вони передають WWF-Україна.

WWF-Україна створює тренд на підтримку найбільшої кішки Європи, яка втрачає свій дім.

Quote«Обираючи тваринний принт, ви наголошуєте на проблемі та сприяєте її вирішенню», — наголошують у фонді.

Рись включили до Червоної книги України та заборонили полювання на неї у 1994 році. Але відтоді популяція тварини суттєво не збільшується, а про її життя досі мало відомо. В Україні рись мешкає у Карпатах та на Поліссі — загалом до 500 особин. Від рисі залежить здоров’я екосистем та життєвий цикл інших видів тварин і рослин (зокрема червонокнижних).

Quote«Для ефективної охорони будь-якого виду необхідно володіти ґрунтовними даними щодо його чисельності, особливостей поширення, динаміки цих показників, розуміти загрози та виклики, з якими вид стикається. Вважаємо, що критично важливо створити державну систему моніторингу біорізноманіття. Без неї забезпечити ефективну охорону тваринного світу України, зокрема червонокнижних видів, буде неможливо», — говорить керівник напряму «Рідкісні види» WWF-Україна Тарас Ямелинець.

WWF-Україна зібрав та проаналізував дані про знаходження рисі в більше ніж тисячі місць у Карпатах і Поліссі. Це дозволило створити актуальну карту поширення рисі в Україні та її лісових оселищ, що сприятиме ефективному плануванню охоронних заходів та дослідженню виду. Також був посилений моніторинг рисі за допомогою фотопасток.

Загалом, з 2019 року WWF-Україна передав 74 засоби стеження та необхідні аксесуари до девʼяти природоохоронних та трьох лісогосподарських установ; розробив методичні рекомендації з моніторингу рисі в Карпатах та на Поліссі, які рекомендовані Міндовкілля для працівників лісового господарства та установ природно-заповідного фонду.

Охочі можуть підтримати діяльність WWF-Україна, щоб допомогти визначити актуальну чисельність рисей в Україні, закупити необхідне обладнання для їхнього моніторингу та збереження, а також забезпечити комфортні умови для їхнього існування. Як організація, що дбає про майбутнє, WWF-Україна прагне надихнути українців підтримувати екологічне відновлення країни вже сьогодні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉