Facebook Pixel

Власник алюмінієвого заводу все ж отримав кар’єри на Житомирщині

Державна служба геології та надр України переоформила дозволи кар’єрів групи «Юнігран» на компанії Сергія Шапрана. Відтак бізнесмен отримав Коростенське та Пинязивецьке родовища.

Про це повідомляє Nadra.Info з посиланням на наказ Держгеонадр.

Як йдеться в повідомлені, ТОВ «Малинська видобувна компанія» і ТОВ «Коростенська видобувна компанія» Шапрана відтепер можуть видобувати граніт на житомирських кар’єрах.

Так, Держгеонадра погодили відчуження компанією ТОВ «Новел Пром» чотирьох спеціальних дозволів.

Відтепер ТОВ «Коростенська видобувна компанія» стає власником спецдозволу № 634 на Коростенське (Стремигородське) родовище.

Своєю чергою ТОВ «Малинська видобувна компанія» отримала:

  • спецдозволи № 766 на Пинязевицьке родовище,
  • № 6136 Пинязевицьке-ІІ родовище Північна ділянка,
  • № 1601 Пинязевицьке-ІІ родовище.

Нагадаємо, 5 листопада 2024 року Київський госпсуд заборонив Держгеонадрам України реєструвати нового власника АТ «Малинський каменедробильний завод» і Пинязевицького гранітного родовища в Житомирській області.

Перед цим, 30 жовтня, Київський госпсуд також заблокував продаж Коростенського родовища, що на Житомирщині. Заборона стосується спецдозволу на користування надрами, виданого на ім'я АТ «Коростенський кар’єр».

Як раніше зазначав The Page, обидві компанії – АТ «Коростенський кар’єр» і АТ «Малинський каменедробильний завод» – входять до компаній групи «Юнігран», бенефіціаром якої є підсанкційна британка Елена Калпа, і яка раніше належала Ігорю Наумцю, чиє ім’я є в тому ж указі про санкції від 12 травня 2023 року.

Видання Sud.ua пише, що вже в цьому році спецдозволи двох кар’єрів перекупила компанія ТОВ «Новел Пром» зі статутним капіталом у 100 грн. Ця ТОВка перепродала їх Сергію Шапрану, ексдепутату міської ради Броварів.

Оскаржує продаж також підсанкційна (з того ж указу) кіпрська компанія E.S.Mining Company Limited. Кіпріоти заявляють, що є мажоритарним акціонером «Коростенського кар`єру», а спецдозвіл продав керівник кар’єру. І продав за 1 млн грн, тоді як реальна його вартість – близько 50 млн грн.

Що відомо про Сергія Шапрана

Сергій Шапран – ексдепутат Броварської міської ради від партії «За майбутнє», власник Броварського алюмінієвого заводу, який входить до холдингу Alumeta Group та ТОВ «Будіндустрія-Сервіс лтд», яке видобуває пісок на Київщині.

Холдинг Alumeta Group, крім Броварського алюмінієвого заводу, охоплює ще три компанії: Braz Line, Braz Construction і ACORE Development Group.

З 2024 року Шапран також став власником компаній, які спеціалізується на буровибухових роботах, виробництві тротуарної плитки, надровидобуванні та переробці, роботах на карʼєрах. Це такі компанії як: «Юні сервіс», «Юні стоун плент» (ЮСП), «Юні люкс» (Юнілюкс), «Малинська видобувна компанія», «Коростенська видобувна компанія».

У жовтні 2021 року, коли Шапран був депутатом Броварської міськради, НАЗК виявило ознаки кримінального правопорушення у його декларації за 2020 рік.

Так, понад половина знайдених порушень стосується нерухомості. Ексдепутат не вказав у декларації вартість трьох земельних ділянок та квартиру в Києві.

Крім цього, Шапран не зазначив, що його дружина орендує нежитлове приміщення площею 79 кв. м та не вказав вартість своїх годинників.

Подякувати 🎉