Facebook Pixel

Виробник спецтехніки Caterpillar передав свої активи в рф вірменській компанії

Корпорація Caterpillar, відомий виробник будівельної та спеціальної техніки, передала свої російські активи компанії PSK-New Solutions, що належить інвестиційному фонду з Вірменії Balchug Capital. Про це пише Reuters.

Що відомо про передачу російських активів Caterpillar вірменській компанії

Caterpillar Inc призупинила роботу на своїх виробництвах у росії у 2022 році, як і багато інших іноземних компаній. У листопаді 2023-го володимир путін схвалив угоду, за якою російські активи Caterpillar отримає компанія PSK-New Solutions. 99% її акцій належать належить фонду Balchug Capital з реєстрацією у Вірменії.

Умови угоди невідомі, проте в указі путіна зазначено, що PSK-New Solutions може купити 100% статутного капіталу Caterpillar Tosno і Caterpillar Financial у відповідь на західні санкції. За документами, угоду мали завершити 14 червня 2024-го.

Що відомо про компанію PSK-New Solutions, яка отримала російські активи Caterpillar

PSK-New Solutions зареєстровано у серпні 2022 року. На 99% вона належить вірменській інвестиційній компанії Balchug Capital. Її засновник і гендиректор – Давид Амарян, який контролює всю інвестиційну діяльність компанії.

Balchug Capital, як і Caterpillar, виробляє обладнання для будівництва, гірничодобувної та нафтогазової промисловості.

Додамо, що «Балчуг» – це не тільки штучний острів на Москві-ріці, але й назва 5-зіркового готелю та інших бізнес-об’єктів там. Тому можна зробити припущення про зв’язки вірменського капіталу з російським.

Подякувати 🎉