Відтепер на базі Слов’янської спеціальної школи № 23 Донецької області працює консультаційний пункт підтримки для людей, які втратили зір — «Сенс життя». Програма розрахована на дорослих, зокрема військовослужбовців, та є безоплатною, повідомило «Суспільне Новини».
«Найважливіше для людини — можливість соціальної інтеграції, адаптації до ситуації, технологічна підтримка. Є напрацьований вже досвід — програмне забезпечення для того, щоб використовувати сучасні гаджети, де є озвучка, спеціальна клавіатура. Методики, які допоможуть людині у побуті стати максимально самостійною», — розповідає заступниця директора Слов’янської спецшколи № 23 Яніна Сіробаба.
Які послуги надає пункт підтримки «Сенс життя» у Слов’янську
Пункт підтримки людей, що втратили зір, надає такі послуги:
- Соціально-педагогічна допомога.
- Тифлокорекційна допомога.
- Психологічна допомога.
«Звертатися можуть військові та люди, які під час бойових дій або обстрілів втратили зір. Вони отримають безкоштовну допомогу. Вже підписаний закон, який вносить зміни в закон «Про освіту». Тепер такі школи, як наша, можуть не лише навчати дітей з порушеннями зору і слуху, а й надавати реабілітаційні послуги дорослим, військовослужбовцям», — розповіла Яніна Сіробаба.
Фахівці готові надавати послуги людям з будь-яких регіонів, адже працюють дистанційно.

Це психологічна, соціальна та корекційна підтримка, що допоможуть впоратися зі стресом та сприятимуть реінтеграції. Програма також передбачає курси письма і читання шрифтом Брайля, Гебольда.
«Де б не знаходилася людина, ми готові працювати. Наші тифлопедагоги, які мають спеціальну освіту, великий досвід з дітьми з порушеннями зору, підходитимуть індивідуально до кожного випадку. І хоча з дорослими у нас великого досвіду немає, педагоги наразі проходять підвищення кваліфікації», — додала пані Яніна.
Як дорослим, що втратили зір, отримати допомогу
Яніна Сіробаба уточнила, що приєднатися до програми можна:
- Зателефонувавши за номером 066-037-99-09.
- Заповнити анкету за посиланням.
Команда оцінить запит, обговорить його з потенційним «пацієнтом», а потім:
- Розробить індивідуальний план підтримки.
- Дистанційні заняття з фахівцями за узгодженим планом.
- Аналіз і корегування очікуваних результатів.

«Сенс життя» — програма для людей, що втратили зір. Як отримати допомогу фахівців Слов'янської спецшколи №23 на Донеччині