Facebook Pixel

Росія виводить всіх військових з Нагірного Карабаху

Росія виводить всіх військових з Нагірного Карабаху

Росія виводить всіх військових з Нагірного Карабаху

Майже 2000 російських військових покинуть Нагірний Карабах. Про це повідомляє Politico з посиланням на прессекретаря кремля дмитра пєскова.

За умовами перемир'я між Азербайджаном і Вірменією від 2020 року в регіоні дислокувалися 1960 російських військових, а також сотні БТРів та іншої військової техніки. У них був миротворчий мандат щонайменше до кінця 2025 року, але москва спрямовує всі наявні ресурси на війну проти України.

У грудні 2023 року начальник Генштабу ЗС рф Валерій Герасимов заявив, що російський військовий контингент продовжує виконувати завдання як гарант можливості побудови мирного життя і повернення жителів у регіон. Але не було запроваджено жодного механізму, за допомогою якого біженці могли б повернутися додому.

Новини про відхід прийшли на тлі зростаючого розриву між Вірменією та її історичним союзником росією. Країна Південного Кавказу нещодавно відкинула москву, заморозивши своє членство у російському військовому блоці ОДКБ перед тим, як розпочати спільні військові навчання зі Сполученими Штатами. Єреван також наполягає на тіснішій інтеграції з Європейським Союзом.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉