Facebook Pixel

Відбудова України має базуватись на «зелених» принципах

Деревина як відновлюваний та екологічний матеріал має відігравати вагому роль і значення у проєктах відбудови. Однак для цього потрібно змінити деякі законодавчі норми.

Про це говорилося під час першого круглого столу «Деревина у відбудові та розвитку України: державна політика, регулювання та цілі зеленого відновлення», організованого FSC Україна.

Експерт з економічного відновлення та сталого розвитку Брайан Мілаковський розпочав з того, що в Україні існують законодавчі обмеження у використанні деревини у будівництві:

Quote«Однак на цьому шляху є перешкоди, зокрема законодавчі обмеження щодо використання деревини у висотних будівлях. Крім змін державної політики, важливою є громадська згода щодо сприйняття деревини як зеленого ресурсу, тому необхідне посилення діалогу лісової галузі та громадськості»,. – наголосив експерт

Про те, що деревина повинна бути основою «зеленої» відбудови, розповіла голова комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

Quote«35% парникових газів припадають саме на будівельний сектор, зокрема на виробництво бетону, металу, пластику. Тому використання деревини дійсно є альтернативою та сприяє досягненню мети щодо декарбонізації будівництва», – підкреслила нардепка.

Дмитро Кисилевський, заступник голови комітету ВРУ з питань економічного розвитку, зазначив, що процес відновлення – це колосальна можливість розширити внутрішній ринок будівельних матеріалів, зокрема дерев'яних, на десятиліття вперед з позитивним ефектом для економіки країни.

Наразі в Україні вже розроблено першу редакцію стандарту зеленого будівництва для громадських будівель, яка враховує можливості вітчизняного ринку та положення європейських стандартів, зокрема NEB.

Подякувати 🎉