Facebook Pixel

Чому вибори у Франції негативно вплинули на курс євро

Після того, як на виборах до Національних зборів Франції більшість у парламенті отримала партія лівих, євро впав, як і французькі акції. Через це Франція отримала «завислий парламент» та перспективи провести переговори стосовно податків для формування уряду. Про це пише Reuters.

Чому вибори у Франції негативно вплинули на фінансові ринки

7 липня 2024 року на виборах до Національних зборів Франції (нижньої палати парламенту) партія лівих несподівано отримала більшість – 182 місця, центристський альянс Макрона – 168, а «Національне об'єднання» (НО) Марін Ле Пен та її союзники – 143. Таким чином, жодна група не забезпечила робочої більшості.

Після виборів курс євро впав близько на 0,1% як за долар, так і за фунт стерлінгів, до $1,0822 і £84,53 відповідно.

Quote«Схоже, що ультракрайні праві партії дійсно отримали велику підтримку. Проте глобально результати виборів не мають значного впливу на ринки. Там дійсно буде вакуум, коли мова заходить про законодавчу здатність Франції», – сказав Саймон Гарві, керівник відділу аналізу валютних курсів Monex Europe.

Французький індекс біржових індексів цінних паперів CAC40 впав на 0,6%, а розрив між прибутковістю 10-річних облігацій Німеччини та Франції збільшився на два базисних пункти – до 70.

Інвестори стурбовані, що плани лівих можуть згорнути багато проринкових реформ президента Франції Еммануеля Макрона, а також є ризик, що Франція не впорається із держборгом, який у 2023-му становив 110,6% ВВП країни.

Quote«Буде дуже важко фактично йти вперед і ухвалювати будь-яку політику та проводити будь-які прогресивні реформи, оскільки голоси кожної партії розділені, і ніхто не має абсолютної більшості», – сказала Аніка Гупта, директорка макроекономічних досліджень у WisdomTree.

Водночас Гупта зауважила, що «ринки зрадіють, що Франція уникає екстремальної ситуації з ультраправими».

Нагадаємо, у неділю 7 липня у Франції пройшов другий тур виборів до Національних зборів Франції. Після того, як несподіваний лівий сплеск заблокував прагнення Марін Ле Пен привести до влади ультраправих, країна опинилася перед перспективою розпочати з понеділка переговори щодо формування уряду.

Подякувати 🎉