Як вибрати ідеальний чохол для планшета, який не просто зможе захистити планшет від пошкоджень та бруду, але й буде для вас максимально зручним? Розповідаємо про найважливіші фактори, на які варто звернути увагу перед покупкою.
Визначтеся з дизайном
Насамперед вирішіть, який дизайн чохла вам підійде. Цей фактор сильніше за інших впливає на зручність використання та захисні властивості аксесуара. З погляду дизайну чохли можна розділити на три категорії: бампери, книжки та чохли-клавіатури.
- Бампер. Ці чохли також називають накладками. Вони повністю закривають собою боки та спинку планшета, але містять усі необхідні отвори для портів, камер, динаміків та інших функціональних елементів. Бампери залишають екран без будь-якого захисту. Зате вони мінімалістичні, зручні і найчастіше коштують дешевше за інші чохли.
- Чохол книжка. Такий аксесуар відрізняється від бампера наявністю кришки захисту дисплея. У відкинутому стані вона може завдавати деяких незручностей: наприклад, бовтатися і затуляти задні камери пристрою. Разом з тим, будучи закритим, чохол-книжка захищає не лише торці та задню панель планшета, а й його екран. Це ключова перевага цього дизайну.
- Чохол-клавіатура. Це практично чохол-книжка, в кришку якого вбудована маленька клавіатура. Така конструкція робить планшет важчим і товщим, що може зробити його менш зручним для транспортування. Крім того, чохли-клавіатури найдорожчі. Проте такий аксесуар дозволяє швидко друкувати текст і перетворює планшет на альтернативу ноутбука.
Враховуйте склад
Інший фактор, який потрібно обов'язково враховувати при виборі аксесуарів, це його склад. У виробництві планшетів зазвичай використовують силікон, шкіру та два види пластику: поліуретан та полікарбонат. Кожен матеріал має унікальні властивості, які впливають на ступінь захисту та зручність аксесуара.
- Силікон. Будучи дуже м'яким і трохи липким на дотик, при необережному використанні цей матеріал може швидко покриватися подряпинами і пилом. Крім того, згодом він здатний розтягуватися і ставати надто вільним для планшета. Однак переваги силікону перекривають ці недоліки. Завдяки високій еластичності він ефективно захищає пристрій від падінь, пом'якшуючи силу ударів. Крім того, силікон легко миється та не ковзає в руках.
- Термопластичний поліуретан (TPU). Цей вид пластику трохи жорсткіший від силікону. Отже, поліуретан краще пручається подряпинам, але вже не так добре амортизує удари. Можна сміливо сказати, що це дуже збалансований матеріал, який однаково добре захищає від різних типів ушкоджень. Однак він убирає вологу, тому може псуватися від тривалого контакту з водою.
- Полікарбонат. Більш жорсткий різновид пластику, багато в чому протилежний силікону. Краще за інших матеріалів захищає від подряпин, але через нестачу еластичності може тріснути від сильного удару або падіння з великої висоти. Крім того, полікарбонатний чохол без м'якої підкладки здатний залишати на пристрої подряпини та потертості. На відміну від поліуретану, не боїться води.
- Шкіра. Шкіряні чохли не надто стійкі до подряпин, вимагають особливого догляду за допомогою спецзасобів і погано переносять вологу. А ще вони часто коштують дорожче за інших. Принаймні чохли з якісної натуральної шкіри. Водночас такі аксесуари підкуповують преміальним зовнішнім виглядом та приємними тактильними відчуттями.
Чохол для планшета може складатися як з одного, так і з декількох матеріалів. Виробники часто комбінують різні компоненти для поєднання їх сильних сторін. Наприклад, в одному чохлі можна поєднати силіконову раму з полікарбонатною спинкою. Перша забезпечить зручну посадку та надійний захист торців від ударів. Друга підтримуватиме форму аксесуара та захищатиме його від подряпин.
Не забувайте про корисні фішки
У характеристиках деяких чохлів планшетів можна зустріти ті чи інші додаткові особливості. У певних ситуаціях ці невеликі фішки можуть виявитися дуже корисними. Перелічимо найпопулярніші з них.
- Автоконтроль екрану. Ця функція дозволяє чохлу-книжці автоматично блокувати екран, коли користувач закриває кришку. Вам не потрібно щоразу натискати кнопку блокування, що дуже зручно.
- Підставка. Вбудована в чохол висувна ніжка дає можливість фіксувати планшет на столі або будь-якій рівній поверхні. Може стати в пригоді, наприклад, для перегляду відео.
- Посилений захист. Якщо ви дуже боїтеся пошкодити свій планшет, можете вибрати чохол із протиударними вставками. Наприклад, з прогумованими торцями, піднятими бортами навколо екрана, потовщеними стінками і так далі.
- Фіксатор кришки. Перед покупкою чохла-книжки звертайте увагу на наявність магнітів для утримування кришки. Завдяки їм вона не бовтатиметься.
Підбивати підсумки
Вибираючи чохол для планшета, почніть із дизайну. Подумайте, який тип конструкції вам підійде. Мінімалістичний бампер чи чохол-книжка, що захищає екран? А може чохол із клавіатурою — дорогий, але здатний перетворити планшет на ноутбук?
Обов'язково враховуйте склад аксесуарів. Силікон ефективно відбиває удари, але може розтягуватися і легко дряпається. Пластик краще тримає форму і стійкіший до подряпин. Однак може тріскатись від пошкоджень. У шкіри презентабельний зовнішній вигляд, але вона дорога і потребує особливого догляду.
Крім того, не забувайте про додаткові особливості чохлів. Можливо, вам знадобиться посилений захист, підставка, автоконтроль екрана або інші корисні фішки.