Facebook Pixel

Лисиці в Південній Америці могли бути одомашнені раніше за собак

Лисиці в Південній Америці могли бути одомашнені раніше за собак

Лисиці в Південній Америці могли бути одомашнені раніше за собак

Стародавні мисливці-збирачі, що жили в Південній Америці, могли тримати лисиць як домашніх тварин ще до того, як на континенті з'явилися собаки. Докази цього виявлено під час розкопок, проведених у Патагонії. Про це пише Royal Society.

Там ще у 1991 році виявили 1500-річне поховання громади мисливців-збирачів. Могила містить останки щонайменше 24 учасників цієї соціальної групи. Але деякі особливості знахідки залишали питання.

В одній із могильних ям знайшли кістки тварини поряд з рештками людини. Щоб знайти зв'язок між ними, вчені провели поглиблений генетичний, морфологічний та ізотопний аналіз кісток. Це дозволило встановити, що кістки тварини належать лисиці, яка відноситься до нині вимерлого виду Dusicyon avus.

Dusicyon avus 3D модель

Dusicyon avus 3D модель

Що важливіше, нове дослідження пролило світло на соціальний контекст знахідки. Виявилося, що кістки людини та лисиці не випадково опинилися в одній могилі. Вивчення ізотопів вуглецю та азоту в останках показало, що тварина харчувалася як одомашнена. Її раціон був схожий на людський і зовсім не відповідав типовому харчування диких звірів.

Це дозволяє припустити, що лисицю годували люди, і вона, мабуть, жила у громаді. Мабуть, її поховали разом із колишнім господарем. На це вказує і той факт, що закопали їх приблизно в один і той самий час.

Заглиблюючись у дослідження геному лисиці, вчені хотіли з'ясувати причину вимирання цього виду. Одна з гіпотез передбачала, що вид міг зникнути через схрещування з домашніми собаками. Нова робота показує, що це малоймовірно, оскільки генетичні розбіжності між вимерлими лисицями та собаками надто великі, щоб вони могли дати життєздатне потомство.

Тому автори дослідження схиляються до того, що лисиці Dusicyon avus могли вимерти через зміни клімату та втручання людини.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉