Facebook Pixel

ВАКС відмовився оприлюднювати прізвища людей, що внесли 30 млн грн застави за Артема Шила

ВАКС відмовився оприлюднювати прізвища, імена та по-батькові осіб, що внесли заставу за колишнього очільника управління «І» СБУ Артема Шила. Суд це назвав втручання у приватне життя.

Про це йдеться у відповіді ВАКС на запит журналіста видання The Page.

Також суд не знайшов переважаючого суспільного інтересу у цій інформації:

«Суспільного інтересу в отриманні запитуваної інформації, який би переважав потенційну шкоду від її оприлюднення, зі Змісту вашого запиту не встановлено», — йдеться у відповіді.

list-vid-10042024-pages-to-jpg-0001.jpg

У чому звинувачують Артема Шила

2 квітня 2024 року НАБУ та САП повідомили про викриття організованої групи, діяльність якої нібито призвела до заволодіння 94,8 млн грн державних коштів при закупівлі трансформаторів під час воєнного стану. Затримали лідера, співорганізатора та двох учасників організованої групи.

За даними слідства, саме Шило через зв’язки у СБУ допомагав «відсіювати» конкурентів на торгах за допомогою «липових» листів «щодо загроз державній безпеці». Таким чином, на тендерах перемагала дружня йому фірма.

У підсумку ця компанія через зареєстровану в Болгарії фірму-прокладку закупила трансформатори у виробника в Узбекистані та перепродала «Укрзалізниці» майже вдвічі дорожче ринкової ціни.

Внаслідок цього «Укрзалізниця» зазнала збитків на суму 94,7 млн грн, якими фігуранти розпорядилися на власний розсуд.

НАБУ і САП через суд наклали арешт на 53 млн грн на банківських рахунках компанії-постачальника.

Зранку 4 квітня Шила взяли під варту з альтернативою внесення застави у розмірі 30 млн грн. Ввечері того ж дня за нього внесли заставу, і Артема Шила відпустили з-під варти в залі суду.

При цьому ВАКС заборонив Шилу спілкуватися з приводу обставин справи із головою ОП Андрієм Єрмаком, його заступником Олегом Татаровим, міністром з питань стратегічних галузей промисловості Олександром Камишіним (який до лютого 2023-го очолював «Укрзалізницю»), віцепрем'єром Олександром Кубраковим та низкою інших осіб. У разі порушення обов'язків ексочільнику управління СБУ доведеться втратити 30 млн грн застави.

Разом з Шило заарештували ексзаступника голови Адміністрації морських портів Олександра Ковалюка та представника приватної фірми «УЗЕЛЕКТРО» Дениса Хом'якова. Ковалюку призначено 4,2 млн грн застави, Хом'якову — 9,9 млн грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉