В Європі більше не можна купити ментолові сигарети

Закон про заборону ароматизованих сигарет був прийнятий ще 2016 року

Закон про заборону ароматизованих сигарет був прийнятий ще 2016 року

З 20 травня в країнах Євросоюзу та Великобританії набула чинності заборона на продаж сигарет з характерним смаком (ароматизованих), більшість з яких на ринку – ментолові. Крім сигарет з різними смаками, з полиць магазинів зникнуть фільтри, папір і капсули, що містять ароматизатори, повідомила ВВС.

Закон про заборону ароматизованих сигарет було ухвалено ще 2016 року, але набув чинності він тільки зараз.

Заборону введено тому, що ароматизовані сигарети є привабливішими для споживачів через смак, до того ж створюється враження, що вони менш шкідливі, ніж звичайні. Але дослідження не підтверджують цього. Ба більше, курці часто вдихають такий дим глибше, довше затримують його в легенях і наражають себе на ще більшу небезпеку.

Ментол вперше почали додавати до сигаретних фільтрів у 1920-ті роки. Виробники стверджували, що такі сигарети є безпечнішими для здоров'я курців, а рекламу своєї продукції будували навколо картинок природи, прохолодної весни та води.

Найбільші виробники тютюнових виробів Philip Morris, British American Tobacco і Japan Tobacco намагалися оскаржити цей закон, але програли в суді.

Контент. Якщо людина палить звичайні сигарети, то шанси отримати онкологічне захворювання чи захворювання серцево-судинної системи є максимальними. Вважається, що під час куріння електронних сигарет ризиків для здоров'я набагато менше.

Депутати хочуть заборонити продаж сигарет українцям, яким не виповнився 21 рік. Також у законопроєкті прописана заборона на продаж ароматизованих сигарет.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

«Питання біологічних загроз існує і існуватиме». Інтерв'ю з головним санітарним лікарем України Віктором Ляшком

Уряд поступово скасовує карантин. Влада зрозуміла, що це доведеться закінчувати, незважаючи на приріст хворих. Процес неможливо зупинити. Про те, чи потрібно було вводити обмеження, чи, насправді, коронавірус такий страшний, навіщо закривали парки, коли відкриють кордони і чи вводитимуть імунологічні паспорти, в ексклюзивному інтерв'ю The Page розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

«Нафтогаз» знизив тарифи для промисловості на 20%

«Нафтогаз України» знизив ціни на природний газ для промислових споживачів та установ, що фінансуються з державного бюджету у червні на 19,1-20,7% до 3 255,6 — 3 818,4 грн за тисячу кубометрів з ПДВ.

Наглядові ради в держкомпаніях дають системність і стабільність — Шмигаль

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що наглядові ради в держкомпаніях повинні залишитися, однак допускає точкові зміни у складі наглядових рад і пропонує знайти баланс по зарплатах їх членів.