Facebook Pixel

У ЄС вважають «історичною» глобальну податкову реформу, схвалену фінансистами G20

Зустріч фінансистів G20 у Венеції. Фото: Twitter / G20 Italy

Зустріч фінансистів G20 у Венеції. Фото: Twitter / G20 Italy

Євросоюз вітає підтримку міністрами фінансів і керівниками центральних банків країн Групи двадцяти (G20) проведення міжнародної податкової реформи. Про це глава Європейської ради Шарль Мішель написав у Twitter.

Фінансисти G20 проводили зустріч у Венеції.

Telegram Logo

«Ще один крок у напрямку справедливішого світу. Досягнуто історичної домовленості щодо глобальної реформи корпоративного оподаткування. Наступним кроком має бути підтвердження цієї угоди в Організації економічного співробітництва та розвитку», — заявив він.

Основні параметри схваленої реформи були погоджені міністрами фінансів G7 5 червня на зустрічі у Великій Британії. Там було досягнуто домовленості щодо необхідності введення в усьому світі мінімального податку на прибуток великих корпорацій на рівні не менш як 15%. Другим елементом реформи є зміна територіального принципу оподаткування: податок на прибуток транснаціональних корпорацій має стягуватися в тих державах, де вони заробляють через надання своїх товарів чи послуг, а не тільки з огляду на місце їхньої реєстрації, як це відбувається зараз.

Це рішення спрямовано передусім на світових IT-гігантів, як-от Facebook, Google, Apple, Amazon. Зараз ці компанії виводять значну частину прибутку в юрисдикції з пільговим оподаткуванням, використовуючи легальні схеми.

Додатково. Раніше The Page писало про те, хто програє від глобальної податкової реформи.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини