Facebook Pixel

Промислового безвізу з ЄС цього року не буде — Стефанішина

Угода про оцінювання відповідності та прийняття промислової продукції (АСАА) між Україною та Євросоюзом, відома як промисловий безвіз, не буде підписана цього року. Такий прогноз озвучила віцепрем'єрміністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

В інтерв’ю агенції «Інтерфакс-Україна» вона зазначила, що влітку 2022 року очікується завершення роботи місій, завдання яких — оцінювання готовності України до підписання угоди. Переговори на офіційному рівні щодо промбезвізу уряд зможе ініціювати, лише коли ці місії озвучать свої висновки.

Quote«Але перш ніж завершиться це оцінювання та будуть представлені рекомендації, процес офіційних переговорів ми не зможемо ініціювати. КРІ, який би я встановлювала на 2022 рік, — це початок офіційних переговорів. Вони можуть бути дуже швидкі, якщо вдасться побудувати політичний консенсус у Єврокомісії щодо цієї угоди», — додала Стефанішина.

Вона наголосила, що не вважає можливим підписання угоди АСАА цьогоріч.

Quote«Я пропоную повернутися до цього питання ближче до літа 2022 року: тоді я зможу назвати конкретні дати», — зазначила віцепрем’єр.

Контекст. У січні 2020 року чинний на той час віцепрем'єрміністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба заявив, що перший договір у межах АСАА планують підписати у 2020 році.

Пізніше голова комітету Верховної Ради з європейської інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе пояснила, що надання Україні промислового безвізу затрималося через невиконання всіх умов підписання угоди.

У жовтні 2021 року президент Володимир Зеленський заявив, що розраховує на укладення угоди про промбезвіз на саміті Україна — ЄС у 2022 році.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉