Facebook Pixel

В Україні почали закривати COVID-лікарні — НСЗУ

З 510 медичних установ, у яких лікували пацієнтів із діагнозом COVID-19, залишать 250, принаймні до осені, через різке скорочення захворюваності.

Зараз кількість зайнятих ліжок становить приблизно 19%, повідомляє Національна служба здоров'я України.

«Це означає, що частина багатопрофільних лікарень повернеться до звичайного режиму роботи і зможе надавати допомогу пацієнтам із хронічними захворюваннями. Про те, скільки хронічних пацієнтів за цей час не змогли отримати медпослуги, даних поки що немає, але йдеться про сотні тисяч. З-поміж них є люди, які потребували онкодіагностики», — повідомив глава Нацслужби здоров'я Андрій Віленський.

Telegram Logo

Головний лікар Національного інституту раку Андрій Безносенко підтвердив, що кожен п'ятий онкологічний пацієнт в Україні у 2020 році через COVID-19 і карантинні заходи не звернувся за лікуванням.

«Тепер онкологи отримують більше запущених випадків, й ефективність їхнього лікування є всім зрозумілою», — говорить він.

Як відомо, станом на 3 червня всі області України перебувають у «жовтій» зоні карантину. Ба більше, 12 регіонів країни повністю або частково відповідають вимогам «зеленої» зони карантину.

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що на літній період карантинні обмеження в країні можуть послабити.

Контекст. Режим надзвичайної ситуації через епідемію COVID-19 діятиме в Україні до 30 червня, однак його можуть продовжити. Вводити загальнонаціональний локдаун не планують.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини