Facebook Pixel

Глава РНБО допустив пряме державне управління в проданих олігархам обленерго

Рада національної безпеки і оборони (РНБО) вивчає питання введення тимчасових адміністрацій в приватизовані підприємства по розподілу електроенергії (обленерго) за умови виникнення загрози національній безпеці.

Про це повідомив секретар РНБО Олексій Данилов на брифінгу за підсумками виїзного засідання РНБО у Краматорську Донецької області.

«Ми бачимо ознаки монополізації на цьому ринку. На сьогоднішній день у нас кілька прізвищ: це пан Ахметов, Новинський, брати Суркіси, Григоришин, Боголюбов, Коломойський, Льовочкін, Бойко і громадянин Росії Воєводін володіють мережею. У разі загрози національній безпеці і обороні ми розглядаємо питання введення тимчасових адміністрацій», — сказав Данилов.

Telegram Logo

Він підкреслив, що влада не допустить маніпуляції тарифами. Одна з цілей — не допустити підвищення цін на електроенергію для вразливих верств населення.

Контекст. На початку липня НКРЕКУ почала розслідування поведінки щодо маніпуляцій учасників ринку електроенергії на ринку «на добу вперед» (РДН). Розслідування порушень законодавства, що регулює функціонування ринку електричної енергії, проводиться щодо компаній «Юнайтед Енерджі», «Д.Трейдінг», «ДТЕК Дніпроенерго», «ДТЕК Західенерго», «Центренерго», «Енер Джі», «ЕНЕРГОЗАХІД», «Екотеч Енерджі», «Ентре М», «Ютіліті Трейдинг», «Артлекс-Енерджі» і «ОНК-Груп».

Антимонопольний комітет також побачив ознаки антиконкурентних узгоджених дій на ринку електроенергії. АМКУ за власною ініціативою почав відповідне розслідування.

Коментарі

Всі новини