Facebook Pixel

В Дунаї помітили мальків осетрових

У Дунаї почався довгоочікуваний процес виходу молоді осетрових, що свідчить про успішне розмноження цих цінних риб. Експерти WWF-Україна підтвердили наявність молоді трьох видів: стерляді, білуги та осетра російського, що має велике значення для збереження біорізноманіття річки.

Хоча поточний схил молоді осетрових трохи менш інтенсивний у порівнянні з минулим роком, це все одно позитивний сигнал, що підтверджує наявність популяції осетрових у річці Дунай.

Ця новина є чудовим прикладом успішних природоохоронних ініціатив, спрямованих на збереження осетрових у річці Дунай. Завдяки спільним зусиллям вчених, рибалок та влади було створено сприятливі умови для розмноження цих рідкісних риб, що дає надію на їхнє майбутнє.

Quote«Жоден з малюків, представлених на фото, не постраждав! Усі осетрики були обережно вивчені та випущені в річку, в доросле життя. Науковий моніторинг — це важливий інструмент! Він допомагає дослідникам відстежувати чисельність популяцій, визначати загрози та розробляти стратегії збереження та відновлення осетрових видів риб».

Важливу роль на цьому шляху відіграє також підтримка таких міжнародних проєктів, як LIFE-Boat 4 Sturgeon, який покликаний врятувати від вимирання чотири види осетрових, що залишилися в Дунаї. З 2022 по 2029 рік партнери проєкту реалізують шість природоохоронних заходів для порятунку осетра руського, стерляді, севрюги та білуги.

Quote«Переживши динозаврів, осетрові види риб в Україні опинилися на межі зникнення. З 26 видів осетрових, що існують у світі, в наших водах історично водилися шість: білуга звичайна, осетер атлантичний, осетер російський, осетер шип, севрюга звичайна та стерлядь прісноводна. Усі вони занесені до Червоної книги України. На жаль, осетер атлантичний та осетер шип офіційно визнані зниклими на території України через браконьєрство, руйнування природних місць нересту та будівництво гребель. Інші чотири види хоч і збереглися, але перебувають на межі зникнення», — підкреслює керівниця напряму «Вода» Всесвітнього фонду природи Україна (WWF-Україна), кандидатка географічних наук Оксана Коноваленко.

Подякувати 🎉