«Укрнафта» розкрила розмір виплат регіонам за видобуток нафти й газу

За серпень 2020 року «Укрнафта» сплатила до бюджетів усіх рівнів майже 850 млн грн податків. Фото: УНІАН

За серпень 2020 року «Укрнафта» сплатила до бюджетів усіх рівнів майже 850 млн грн податків. Фото: УНІАН

За серпень 2020 року «Укрнафта» сплатила до бюджетів усіх рівнів майже 850 млн грн податків. Йдеться про рентну плату, податок на додану вартість, податок на прибуток, акцизний збір тощо. Загалом із початку року компанія сплатила 8,63 млрд грн податків, повідомили в її пресслужбі.

Водночас за серпень «Укрнафта» сплатила до державного та місцевих бюджетів 396 млн грн рентної плати за користування надрами, а саме:

  • понад 19,8 млн грн до місцевих бюджетів відповідно до закріпленого в законодавстві механізму розподілу рентної плати за видобуток нафти й газу;
  • бюджет Сумської області отримав від компанії 8,77 млн грн;
  • Івано-Франківської — 4,4 млн грн;
  • Полтавської — 2,5 млн грн;
  • Чернігівської — 2 млн грн;
  • Львівської — 1,8 млн грн;
  • Харківської — 0,29 млн грн;
  • Дніпропетровської — 0,04 млн грн;
  • Чернівецької — 0,01 млн грн.
Telegram Logo

В «Укрнафті» зазначили, що механізм розподілу ренти дає можливість громадам отримати частину доходів від видобутку нафти й газу завдяки тому, що принцип розподілу рентної плати за видобуток нафти та газу передбачає перерахування 95% рентних платежів до загального фонду державного бюджету, а 5% – до місцевих бюджетів. Ба більше, 2% доходів від ренти йдуть до районних бюджетів, а 3% – до бюджетів міст обласного значення та бюджетів об'єднаних територіальних громад (де видобуваються природні ресурси).

Контекст. Нещодавно у Верховній Раді зареєстрували законопроєкти №3004-а та №3005-а, завдяки яким «Укрнафта» зможе виплатити 30,5 млрд грн податкового боргу.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Зокрема, зі спеціального фонду державного бюджету «Нафтогазу» виділять 32,2 млрд грн компенсації, яка передбачена для компанії згідно зі ст. 11 закону «Про ринок природного газу». Ця компенсація стосується покладених Кабміном на «Нафтогаз» спецзобов'язань (ПСО) з продажу газу для потреб населення і ТКЕ. Надалі компанія має визнати цю компенсацію як дохід. На нього буде нараховано 5,8 млрд грн податку на прибуток. Після цього «Нафтогаз» має заплатити «Укрнафті» 15,1 млрд грн за 2,06 млрд куб. м газу, поставленого 2006 року, і 24,1 млрд грн авансу за газ майбутнього видобутку.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини