Facebook Pixel

Реєстр заборонених сайтів: 400 вебресурсів ризикують потрапити до ще не створеного «Укркомнагляду»

Рада національної безпеки та оборони (РНБО) створить реєстр заборонених сайтів. Крім того, створено робочу групу з питань технічної реалізації такого реєстру.

Йдеться про створення реєстру сайтів, які оператори змушені будуть блокувати. Про це повідомив член Інтернет-асоціації України Максим Тульєв у Facebook.

Однак поки що невідомо, на якій підставі туди потраплятимуть сайти, розповів Тульєв у коментарі виданню dev.ua. Він також зазначив, що наразі заблокувати сайт можна лише за рішенням суду або в рамках антиросійських санкцій РНБО.

Telegram Logo

За даними джерел на ринку, створення реєстру відбулося за поданням великих операторів. Реєстр має полегшити розуміння того, які сайти потрібно блокувати, а які ні. До списку можуть потрапити приблизно 400 заборонених сайтів. Його можна буде автоматично завантажувати в системи провайдерів, що позбавить операторів великого обсягу ручної роботи.

Однак поки що невідомо, буде цей реєстр публічним чи закритим.

У коментарі «НВ.Бізнес» Тульєв також повідомив, що робоча група розпочне повноцінну роботу з понеділка. За його словами, політичне рішення щодо створення реєстру вже ухвалено.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини