Facebook Pixel

Український оборонний комплекс здатен виробити до $18-20 млрд на рік, — Камишін

Сотні українських підприємств, які виробляють зброю та військову техніку, виникли після повномасштабного вторгнення росії, але деякі з них намагаються фінансувати виробництво, і всі бояться стати об’єктами посилення російських ракетних ударів. Про це пише видання Reuters.

Власники кажуть, що вони вкладали власні гроші, щоб вижити, і переміщали місця за свій рахунок, щоб випередити російську розвідку. Тепер вони закликають уряд скоротити те, що вони описують як надмірну бюрократичну тяганину навколо закупівель зброї. Деякі також хочуть дозволити експорт, стверджуючи, що уряд не в змозі купити всю їхню продукцію.

За словами міністра стратегічних промислових підприємств України Олександра Камишіна, потенційний річний обсяг виробництва ВПК зараз становить 18-20 млрд доларів.

Quote«У нас найбільша боротьба за покоління... Якщо подивитися, наприклад, на артилерійські снаряди калібру НАТО, то виробничі потужності США та ЄС разом узяті нижчі за наші потреби», — сказав Камишін.

За даними його міністерства, після вторгнення кількість виробників оборонної продукції зросла більш ніж удвічі. Зараз приватних підприємств нараховується приблизно від 400 до 100 державних, хоча останні все ще забезпечують найбільшу виробничу потужність.

Щоб подолати дефіцит коштів, Україна просить іноземних партнерів профінансувати своє оборонне виробництво.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉