Facebook Pixel

ТОП-10 українських фільмів у рейтингу IMDb

Українські фільми з найвищим рейтингом IMDb | The Page

Українські фільми з найвищим рейтингом IMDb | The Page

Найвищий рейтинг IMDb здобули більшість старих українських фільмів ще радянських часів, у тому числі мультфільми «Острів скарбів» та «Енеїда». Але серед них є й декілька нових документальних стрічок, як от «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» та «Жива ватра».

Людина з кіноапаратом (1929)

1 місце. Рейтинг IMDb 8.4, 26,5 тис. голосів

Марки Укрпошти із зображенням афіши фільму «Людина з кіноапаратом». Зображення з Wikipedia

Марки Укрпошти із зображенням афіши фільму «Людина з кіноапаратом». Зображення з Wikipedia

Український радянський німий документальний фільм Дзиґи Вертова. Головний герой — чоловік, що подорожує містом з камерою на плечі, документує міське життя з захоплюючою винахідливістю. Фільм є документальним зображенням одного дня у житті Радянського Союзу: у камері з'являються сам оператор, мешканці радянського міста, працівники виробництв, селяни.

За версією Британського кіноінститу (BFI) 2014 року, фільм «Людина з кіноапаратом» визнано найвизначнішим документальним фільмом усіх часів. Також він займає третє місце у списку 100 найкращих українських фільмів, що склали у 2021 році у Національному центрі Олександра Довженка за результатами опитування вітчизняних та іноземних кінокритиків.

Пропала грамота (1972)

2. місце. Рейтинг IMDb 8.4, 1,1 тис. голосів

Фільм українського радянського режисера Бориса Івченка та Івана Миколайчука за мотивами однойменного оповідання Миколи Гоголя. Понад десять років після закінчення зйомок кінострічка пролежала на полиці, бо радянським цензорам не сподобалося звеличення козацького минулого України.

Комедія, фентезі та роуд-муві про козаків, що відправилися на пошуки грамоти та на своєму шляху зустріли нечисту силу.

За версією Національного центра О. Довженка займає 12 позицію у списку 100 найкращих фільмів.

Подивитися фільм «Пропала грамота» (1972)

В. Сильвестров (2020)

3 місце. Рейтинг IMDb 8.4, 27 голосів

Плакат до фільму «В.Сильвестров» (2020). Зображення з Wikipedia

Плакат до фільму «В.Сильвестров» (2020). Зображення з Wikipedia

Документальний фільм про видатного українського композитора Валентина Сильвестрова. «Це спостереження, сповідь і, перш за все, історія великого таланту на тлі нестабільних часів», — цитата з сайті IMDb.

Глядачам пропонують подивитися репетиції хору та роботу на студійними записами композитора, також розлоге інтерв’ю з ним та репетицію у лютеранській кірхи. Автори фільму змогли не тільки розповісти про творчий шлях головного героя, але й розкрити його характер: перфекціонизм та прискіпливість.

"У бій ідуть одни "старики" (1974)

4 місце. Рейтинг IMDb 8.3, 5,5 тис. голосів

Плакат до фільму "В бій ідуть одні "старики". Зображення з Wikipedia

Плакат до фільму "В бій ідуть одні "старики". Зображення з Wikipedia

Військова драма. Режисером виступив виконувач головної ролі актор Леонід Биков. У фільмі розповідається історія радянського гвардійського полку пілотів-винищувачів під час Другої світової війни, в основному — другої «співочої» ескадрильї. Герой Бикова, ветеран-пілот розповідає новачкам, що війна мінлива, а пісня вічна.

Традиційно цензорам стрічка не сподобалася та її хотіли відправити на полицю, але заступилися високопосадові глядачі та після тріумфу на Всесоюзному фестивалі фільм вийшов у широкий прокат.

Анімаційний фільм «Енеїда» (1991)

5 місце. Рейтинг IMDb 8.3, 121 голос

Повнометражний мультфільм за мотивами Івана Котляревського. За словами Володимира Дахно, він не хотів створювати точну екранізацію поему, тому переосмилив та обіграв на свій лад сюжет відомого твору: звитяжний козак Еней охороняє Троянську Січ від набігів греків.

Цікавий факт: першопочатково стрічка була змонтована російськомовною, бо її робили на замовлення російської студії. Але пізніше з’явилася україномовна.

Дивитися мультфільм «Енеїда» (1991)

Анімаційний фільм «Острів скарбів» (1988)

6 місце. Рейтинг IMDb 8.2, 3,9 тис. голосів

Двосерійний радянський мультфільм з музичними вставками від режисера Давида Черкаського. Сюжет доволі точно відтворює події відомого твору британського письменника Роберта Льюіса Стівенсона, але осучаснений великою кількістю жартів, що цікаві не тільки дітям, але й дорослим, та купою пародій на різні фільми.

За радянських часів не було українського дубляжу популярного мультфільму «Острів скарбів». У 2022 році з’явився мультфільм з україномовною озвучкою від команди «Біллі Бонс».

Дивитися мультфільм «Острів скарбів» (1988) з українським дубляжем

Пригоди капітана Врунгеля (1976-1979)

7 місце. Рейтинг IMDb 8.2, 2 тис. голосів

Музичний мультсеріал з 13 серій від режисера Давида Черкаського був знятий протягом трьох років та вперше вийшов на радянському телебаченні у 1980 році. Серіал розповідає історію пригод старого морського вовка під час міжнародної регати. Стрічка щедро приправлена жартами та алюзіями на відомі фільми та історичні події, що робить її цікавою для широкої аудиторії дітей та дорослих.

Оригінальна звукова доріжка була російською та українського дубляжу ніколи не створювалося.

Посідає 18 позицію у Списку 100 найкращих українських фільмів від Національного центру Довженко.

Дивитися всі серії мультфільму «Пригоди капітана Врунгеля»

Жива ватра (2015)

8 місце. Рейтинг IMDb 8.3, 137 голосів

Постер до фільму «Жива ватра». Зображення з офіційної сторінки у Facebook

Постер до фільму «Жива ватра». Зображення з офіційної сторінки у Facebook

Український документальний фільм про життя вівчарів українських Карпат та традиційні ремесла в контексті сучасного світу. Головні герої стрічки троє жителів українських карпат: старий вдівець, чоловік середніх років та хлопчик, яких щороку об’єднує необхідність підніматися у гори на пасовища з їхніми вівцями.

Фільм отримав визнання низкою міжнародних кінофестивалів, як от канадського міжнародного кінофестивалю документального кіно Hot Docs та кінофестивалю у Карлових Варах.

Фільм доступний для перегляду на багатьох відеоплатформах: Megogo, Amazon Video, Youtube Movies тощо.

Сон (1964)

9 місце. Рейтинг IMDb 8.1, 71 голос

Історична біографічна драма про молодого поета Тараса Шевченка, якого викликають на допит за «підбурливі» думки та відправляють у солдати. В історію вплітаються спогади про дитячі роки та роздуми про батьківщину.

Дивитися фільм «Сон» (1964)

Співає Івано-Франкіськтеплокомуненерго

(2019)

10 місце. Рейтинг IMDb 8.1, 289 голосів

Музичний документальний фільм з елементами трагікомедії. Головний герой Іван Васильович багато років очолює профспілку комунального підприємства Івано-Франкіськтеплокомуненерго. Справа його життя — профспілковий хор «Чорнобривці», у якому співають працівники підприємства: від слюсарів до бухгалтерів. Опалювальний сезон вносить корективи у графік репетицій. Колектив підприємства змушений займатися ремонтом комунікацій, у той час як розгнівані споживачі телефонують на гарячу лінію.

Офіційний трейлер фільму «Співає Івано-Франкіськтеплокомуненерго» (2019)

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉