Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Українці за рік обміняли $2 млрд валюти через онлайн-застосунки — НБУ

Нацбанк (НБУ) заявив, що українці минулого року через онлайн-банкінг продали $1 млрд валюти і купили також стільки. Про це регулятор повідомив на своїй Facebook-сторінці.

За даними НБУ, близько 7% операцій готівкового ринку перейшли в онлайн. Таким чином, скасування обмеженнь на купівлю валюти онлайн для фізосіб не призвело до тиску на валютний ринок.

В цілому українці в 2019-му році продали $14,9 млрд, а купили $14,8 млрд. Таким чином, в цілому в 2019 році продано валюти на $179 млн більше, ніж купено. Найбільше валюти продали в грудні — $1,7 млрд.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Фото: НБУ

Фото: НБУ

Крім того, в регуляторі нагадали, що після імплементації закону про спліт продавати валюту онлайн дозволять також і небанківським фінансовим установам. Вони перейдуть під нагляд НБУ з середини 2020 року. Зараз це можуть робити тільки банки.

Закон «Про валюту і валютні операції» набув чинності 7 лютого 2019 року. Він передбачає понад 20 послаблень на валютному ринку, зокрема й дозвіл фізичним особам на онлайн-купівлю іноземної валюти. Водночас перерахування коштів в інвалюті між фізособами залишиться під забороною.

Підписуйтесь на нас в Google News!

У листопаді минулого року регулятор також скасував денний ліміт на покупку валюти та банківських металів. Він становив 150 тис. грн.

Коментарі

Всі новини