Facebook Pixel

Українці в Польщі: число активних працівників наближається до 90 тисяч

Українці в Польщі: число активних працівників наближається до 90 тисяч

Українці в Польщі: число активних працівників наближається до 90 тисяч

23 січня 2026 року в Польщі знову зафіксували зростання кількості працевлаштованих українців. За даними Управління соціального страхування Польщі (ZUS), українці становлять уже 67% від усіх іноземних працівників у країні, що дорівнює близько 5% від загальної кількості зайнятих у польській економіці.

Як повідомляють в аналітичному центрі міжнародної компанії з працевлаштування Gremi Personal, лише за листопад 2025 року кількість застрахованих українців зросла майже на 7,9 тисячі і досягла 862 060 осіб. Загальна ж кількість іноземців у системі ZUS сягнула 1,295 мільйона, що на 9,5 тисячі більше, ніж місяцем раніше. Таким чином, саме українці забезпечили основну частину місячного приросту іноземної зайнятості в Польщі.

Аналітики наголошують, що українські мігранти вирізняються не лише чисельністю, а й високою економічною активністю. Нині близько 80% українців, які проживають у Польщі, працюють, сплачують податки та соціальні внески. Для порівняння, у Німеччині цей показник становить близько 25%, а в Чехії — 48%.

Найчастіше українці працюють у логістиці, сфері послуг, переробній промисловості, будівництві та транспорті — галузях, де кадровий дефіцит залишається постійним. За словами представників Gremi Personal, саме в цих секторах попит на робочу силу стабільно високий, тоді як інтерес місцевих працівників до некваліфікованих посад залишається низьким.

Водночас фахівці відзначають зміну підходів українських працівників до працевлаштування. Все більше з них не погоджуються на тимчасові або некваліфіковані роботи, віддаючи перевагу роботодавцям, які пропонують соціальні гарантії та можливості професійного розвитку. Це свідчить про те, що в довгостроковій перспективі українські трудові мігранти можуть перетворитися з тимчасового ресурсу на сталу опору польського ринку праці, а бізнесу доведеться інвестувати не лише в найм, а й у збереження та розвиток цих фахівців.

Подякувати 🎉