Українці стали гірше ставитися до Росії, а росіяни — більше довіряти Україні

У серпні та вересні 2020 року українці почали гірше ставитися до Росії, а росіяни до України, навпаки, краще. Ба більше, вдруге за історію спостережень росіяни краще ставляться до України, ніж населення нашої країни до Росії, однак із мінімальною різницею.

Про це йдеться в дослідженні спільного проєкту Київського міжнародного інституту соціології та російської недержавної дослідницької організації «Левада-Центр».

Telegram Logo

Так, у дослідженні зазначається, що у вересні цього року 42% українців ставилися до Росії дуже добре, така ж кількість опитуваних ставилася дуже погано, а ще 16% — не визначилися. Щодо Росії, то 48% опитаного населення ставилися до України дуже добре, 43% — погано, а ще 9% — не визначилися.

Варто зазначити, що ставлення українців до Росії залежить від регіону. Так, на заході позитивно ставляться до країни 30% опитаних, у центрі — 38%, на півдні — 52%, а на сході — 56%. Найбільш негативно ставляться до Росії на заході — 56%, найменше таких на сході — 27%.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Дослідники додають, що опитування не є повністю еквівалентним, адже в Україні проводили телефонне опитування, а в Росії — з допомогою особистого інтерв’ю.

Варто також зазначити, що за весь період спостережень (з 2008 року) українці ставилися до Росії краще, ніж росіяни до України. Виняток — вересень 2019 року. Можливо, це було пов’язано з надією, що нова влада в Україні змінить ставлення українців до Росії.

Рівень підтримки незалежності України та закриття кордонів із Росією

  • Показник тих, хто вважає, що Україна має бути незалежною від Росії, з 2014 року практично не змінюється і становить 90%.
  • Щодо закриття кордонів із Росією, то цього хочуть 39% опитаних, а незалежних відносин, але без кордонів і митниць — понад 50%.
  • Натомість у Росії збільшилася кількість тих, хто хоче закриття кордонів з Україною. Зараз цей показник становить 30%, а в січні 2020 року було 26%. Водночас однією державною хочуть стати 15% опитаних росіян.

Ставлення українців до росіян і до керівництва Росії

Генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто зазначив, що інколи соціологи запитують українців про їхнє ставлення до росіян і до керівництва цієї країни.

Так, у лютому 2019 року (коли було останнє дослідження) до Росії позитивно ставилися 57% українців, до росіян — 77%, а до керівництва країни було різко негативне ставлення (однак 13% ставилися позитивно). Приблизно така сама ситуація й у Росії — до України позитивно ставилися 34% росіян, 82% — до українців, а до влади нашої країни — 7%.


Київський міжнародний інститут соціології провів опитування з допомогою телефонного інтерв’ю з 12 до 16 вересня поточного року. Опитували 2 тис. людей старше за 18 років на всіх територіях, окрім Автономної Республіки Крим і окремих районів Донецької та Луганської областей. «Левада-Центр» зі свого боку опитав приблизно 1,6 тис. осіб старше за 18 років із 20 до 26 серпня 2020 року.


Контекст. Раніше ми писали про те, що Фонд «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва та соціологічна служба Центру Разумкова провели опитування. Так, 60,3% опитаних вважають, що війну на Донбасі почала Росія. Півтора року тому так вважали майже 49% респондентів.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини