Україна ризикує залишитися без кредиту ЄС

Україна може не отримати кредит ЄС. Фото: unsplash / @stereophototyp

Україна може не отримати кредит ЄС. Фото: unsplash / @stereophototyp

Україна до кінця 2020 року не встигне ліквідувати Державну фіскальну службу (ДФС), що є однією з вимог Європейського Союзу для того, щоби виділити нашій країні транш макрофінансової допомоги на суму 600 млн євро.

Як заявив виконувач обов'язків глави ДФС Сергій Солодченко в інтерв'ю виданню liga.net, податкову міліцію до кінця року ліквідувати можна, а ось із ДФС можуть виникнути складнощі.

«Гадаю, що не встигнемо. ДФС — правонаступниця багатьох великих структур, наприклад Міністерства доходів і зборів. У нас є чимало людей, які перебувають у відпустках для догляду за дитиною, є майно, яке треба передавати, зокрема йдеться про окуповані території, питання передачі озброєння, конфіскату. Усі ці моменти вимагають значного часу й дотримання певних процедур».

Сергій Солодченко

Сергій Солодченко

виконувач обов'язків глави ДФС

За оцінками чиновника, на ці процедури знадобиться близько року, після того як буде ухвалений закон про Бюро економічної безпеки України.

Telegram Logo

За його словами, у структурі ДФС залишилися податкова міліція та адміністративний персонал: кадри, бухгалтерія та інше. Солодченко додав, що зараз у Службі працюють майже 5 тис. осіб, яких після ліквідації відомства буде звільнено.

Контекст. 23 липня стало відомо про те, що Євросоюз надасть Україні макрофінансову допомогу в розмірі 1,2 млрд євро. Меморандум і кредитну угоду підписали 23 липня під час візиту прем'єр-міністра Дениса Шмигаля до Брюсселя. Пізніше президент України Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію меморандуму та кредитної угоди між Україною та ЄС.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Щодо ДФС, то рішення про те, що відомство потрібно розділити на державні податкову й митну служби ухвалили наприкінці 2018 року. Державну податкову службу зареєстрували як юрособу в Києві 17 травня 2019 року й почали процедуру ліквідації ДФС. Близько року тому уряд тимчасово продовжив повноваження податкової міліції у складі ДФС.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини