Facebook Pixel

Україна почала купувати в Білорусі сухе молоко на біржі

На БУТБ укладено першу угоду з експорту сухого молока в Україну.

На БУТБ укладено першу угоду з експорту сухого молока в Україну.

На Білоруській універсальній товарній біржі (БУТБ) укладено першу угоду з експорту сухого молока в Україну.

За підсумками торгової сесії українська компанія придбала в білоруського виробника пробну партію сухого знежиреного молока обсягом 40 тонн на суму $108 тис. Раніше українські учасники переважно купували на БУТБ лом металів, будматеріали, борошно та насіння рослин, а молочною продукцією не цікавилися. Про це повідомило агентство БЕЛТА.

Першу угоду із закупівлі українською компанією білоруського сухого молока на біржі вважають знаковою подією з погляду диверсифікації експорту. «Цьому передусім сприяла активна робота біржі щодо залучення на торги нових покупців з України. З іншого боку, важливу роль зіграла гнучка збутова політика білоруських переробників молока, які змогли запропонувати свою продукцію за конкурентними цінами», — заявили в пресслужбі БУТБ.

Telegram Logo

Україна входить до першої п'ятірки країн за кількістю акредитованих на біржі компаній. За перше півріччя кількість українських учасників збільшилася на 16% і досягла 326. Суттєво зріс і біржовий товарообіг з Україною: за підсумками шести місяців він досяг $24,6 млн, що на 58% більше в річному вимірі.

Загалом за перше півріччя 2021 року експорт сухого молока через БУТБ збільшився в 4,5 раза. Основними покупцями були резиденти Росії.

Агентство «Інтерфакс-Україна» повідомило, що Союз молочних підприємств України заявив про намір домагатися ембарго на імпорт білоруської «молочки». Як говорив наприкінці червня глава Союзу Вадим Чагаровський, низка підприємств готують заяву для розгляду міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі про введення заборони на імпорт в Україну молочної продукції з Білорусі, оскільки ембарго на українську молочну продукцію, введене нею у 2016 році, є дискримінаційною й недружньою дією.

Додатково. Бізнес в Україні може бути різноманітним і навіть екзотичним. Крім вирощування риби на продаж і стандартного розведення корів і овець, можна відкрити навіть віслючу ферму.

Один літр молока ослиці коштує 1 тис. грн, воно вважається дуже корисним для імунітету, тому попит на нього зростає, йдеться в сюжеті партнера The Page — програмі «Перша Шпальта».

Коментарі

Всі новини