Україна планує приєднатись до Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) наступного року. Це міжнародна міжурядова організація, яка об'єднує 38 демократичних країн із розвиненою економікою. Україна вже запустила 23 заходи та приєдналися до восьми правових інструментів разом з ОЕСР.
Про це повідомив премʼєр-міністр України Денис Шмигаль.
«Попри війну, Україна продовжує впроваджувати реформи в усіх сферах, щоб зміцнити економіку та створити фундамент для входження до клубу розвинених країн. Вже наступного року розраховуємо приєднатись до ОЕСР», – зазначив Шмигаль.
Що таке Організація економічного співробітництва та розвитку
ОЕСР – міжнародна організація, до якої входять 38 країн. Ще 70 країн мають статус партнерів Організації і беруть участь у багатьох сферах її діяльності. За впливом ОЕСР належить до трійки провідних світових економічних установ разом з МВФ та Світовим банком, повідомили у МЗС України.
Більшість з членів ОЕСР – це країни з високим доходом громадян, високим індексом людського розвитку і розглядаються як розвинені.
Як Україна може приєднатися до ОЕСР
У 2023 році у Парижі запустили програму ОЕСР для України і розпочали діалог для вступу. Відтоді, за словами Шмигаля, Україна запустила 23 заходи та приєдналася до восьми правових інструментів, зокрема:
- Створила і запустила в роботу антикорупційну інфраструктуру, практично впровадила Державну антикорупційну програму, яка на 80% відповідає критеріям ОЕСР.
- Масштабувала цифровізацію – Єдиний державний вебпортал відкритих даних, електронна система закупівель Prozorro та цифрова екосистема для підзвітного відновлення DREAM.
- Скасувала до 2 тис. регуляторних інструментів у різних сферах економіки, усунула бюрократичні бар’єри для роботи бізнесу, наблизила низку правових актів до європейських стандартів.
- Зробила кроки для впровадження стандартів ОЕСР у сфері приватизації та корпоратизації. Доходи від приватизації перевищили заплановані у 2,5 раза.
- Зробила роботу з тріажу державних підприємств, а також визначила перелік держкомпаній, де будуть створені незалежні наглядові ради.
«Презентований ОЕСР Економічний огляд України зафіксував позитивну динаміку реформ в управлінні державними інвестиціями та у створенні сприятливого інвестиційного середовища. А Огляд доброчесності констатував значний прогрес України в протидії корупції», – сказав Шмигаль.
За його словами, після реформ досвід повсякденної корупції українців за останні роки впав із 70% до 15%.
Нагадаємо, у лютому 2024 року Міністерство економіки України та ОЕСР розпочали спільно працювати над аналізом наявних інвестиційних стимулів, а також почали обговорювати шляхи, щоб покращити та впорядкувати регуляторне середовище, пов’язане з інвестиціями.