Facebook Pixel

Україна прагне нового саміту з росією напередодні виборів у США

Україна прагне нового саміту з росією напередодні виборів у США

Україна прагне нового саміту з росією напередодні виборів у США

Київ хоче скликати другу зустріч для досягнення справедливого мирного врегулювання в Україні до листопадових виборів у США. Цього разу передбачається участь росії. Про це пише Bloomberg, посилаючись на власні джерела.

За інформацією видання, цей план є продовженням першого саміту, який відбувся у червні в Швейцарії за участю представників понад 90 країн. Але росію не запросили, деякі держави надіслали делегації нижчого рівня, а спроба Києва привернути увагу ключових країн Глобального Півдня зазнала невдачі — деякі з них відмовилися підписувати підсумкову заяву.

Багато з цих країн — а також Китай, який не приєднався до швейцарської зустрічі, — вже давно наполягають на тому, що рф має брати участь у переговорах. Пекін разом з Бразилією висунув власні пропозиції щодо припинення війни росії проти України.

Україна прагнула використати процес саміту як шлях до досягнення широкої згоди щодо низки ключових принципів, які б лягли в основу справедливого миру, перш ніж взаємодіяти з росією. Швейцарський саміт зосередився на ядерній безпеці, продовольчій безпеці та поверненні викрадених дітей, і саме навколо цих питань можна було б встановити початковий контакт з російськими посадовцями.

Український урядовець підтвердив наміри Києва провести другий саміт до виборів у США. Декілька чиновників із західних країн-союзників заявили, що будь-яка зустріч має бути ретельно організована і мати ясно визначену мету і керовані очікування.

Деякі американські посадовці, щоправда, не мають чіткої впевненості, що саміт з росією та Україною відбудеться. Вони відмовилися назвати свої імена, оскільки переговори є закритими.

Під час виступу 9 липня в Інституті Рейгана у Вашингтоні Президент України Володимир Зеленський закликав Сполучені Штати допомогти в організації другого мирного саміту.

Quote«Ми повинні й можемо організувати другий Саміт миру цього року на основі Формули миру — ще потужніший і по-справжньому вирішальний», — заявив Володимир Зеленський.
Подякувати 🎉